وزیر اقتصاد:

بیمه مركزی مكلف به تدوین برنامه جامع نظارت بر بیمه ها شد

بیمه مركزی مكلف به تدوین برنامه جامع نظارت بر بیمه ها شد

لیدی شال: وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: بیمه مركزی مكلف شد برنامه ای جامع برای تقویت نظارت بر بیمه ها ارائه نماید.به گزارش لیدی شال به نقل از صدا وسیما، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینكه صنعت بیمه در كشور رشد قابل توجهی داشته است اظهار داشت: با این وجود با وضعیت مطلوب فاصله داریم.
وی با اشاره به اینكه درحوزه بین الملل صنعت بیمه وارد قراردادهای دو جانبه و چند جانبه شده كه به ایمنی روابط تجاری و گردشگری كمك می نماید، اضافه كرد: در بحث فناوری در صنعت بیمه به تحولات پایه ای نیاز داریم كه به تامین مالی بیمه كمك خواهد نمود.
دژپسند اظهار داشت: یكی از مسائلی كه در جلسه امروز بر آن تاكید شد این بود كه تنوع خدمات بیمه ای و پوشش آن در كشور بیشتر شود.
وی با اشاره به اینكه ضریب نفوذ بیمه در برنامه ششم توسعه ۷ درصد پیشبینی شده اظهار داشت: شاید این عدد كمی زیاد باشد اما ضریب نفوذ فعلی كه حدود ۲ و ۸ دهم درصد است با وضع مطلوب فاصله دارد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: در بعضی موارد حس آلودگی و فساد در بعضی بیمه ها وجود دارد كه به رئیس كل بیمه مركزی تاكید شد در این زمینه برنامه ای جامع برای مقابله با آن ارائه نماید.
وی در پاسخ به سوالی در مورد صندوق تامین خسارات حوادث طبیعی اظهار داشت: مبحث در صحن مجلس تصویب گردید وبه شورای نگهبان رفت كه با عنایت به اینكه دولت بخش مربوط به بار مالی را قبول كرد امیدواریم در شورای نگهبان تصویب شود.
دژپسند با اشاره به اینكه بیمه آمادگی كامل را برای اجرای تشكیل این صندوق را دارد اظهار داشت: بیمه مركزی باید برنامه اجرایی آنرا تدوین و در مورد آن اطلاع رسانی كند.
در این مراسم همینطور سلیمانی رئیس كل بیمه مركزی با اشاره به اینكه مجمع عمومی سالانه با حضور نماینده وزارت رفاه و صنعت و به ریاست وزیر اقتصاد تشكیل شد اظهار داشت: در این نشست گزارشی از عملكرد صنعت بیمه عرضه شد كه عملكرد مناسبی را بخصوص در بیمه های تولیدی و اتكایی نشان داده است.
وی اضافه كرد: در این نشست تاكید شد كه صنعت بیمه در مورد رشد و توسعه انواع بیمه ها اجرای طرح های نوین در صنعت بیمه و فرهنگ سازی بیمه اقدام نماید.
سلیمانی اظهار داشت: در این نشست تكلیف ویژه ای برای نظارت بر شركت های بیمه ای مشخص شد تا این نظارت به صورت جامع و در قابل سیستم یك پارچه هوشمند باشد.
وی در مورد پرداخت خسارت برای سیل زدگان اظهار داشت: بیشتر از ۹۵ درصد صاحبان منازل مسكونی كه بیمه بودن خسارت خویش را دریافت نمودند كه مجموع رقم آن بیشتر از ۱۵۰ میلیارد تومان می رسد.


منبع:

1398/06/15
12:14:37
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: اقتصادی , تجاری , خدمات , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal