توسط فناوران یكی از شركتهای دانش بنیان محقق شد

ساخت دستگاه هایی برای كنترل موتورهای مورد استفاده در صنایع

ساخت دستگاه هایی برای كنترل موتورهای مورد استفاده در صنایع

لیدی شال: پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان مستقر در شهرك صنعتی پرند به دانش فنی دستگاه های های تك كنترل كننده دور موتور رسیدند كه این دستگاه ها بوسیله مشتریان این دستگاه ها به سایر كشورها صادر گردیده است.


حمیدرضا حاجی آباد، مجری طرح در گفت و گو با ایسنا، طراحی و ساخت درایوهای Low Voltage و Medum voltage را از محصولات دانش بنیان این شركت نام برد و اظهار داشت: این دستگاه ها به منظور كنترل دور موتورهای AC كاربرد دارند و تابحال با بیشتر از ۸ هزار عدد درایو و ظرفیت تولید ۴۰ هزار عدد در سال بعنوان بزرگترین تولیدكننده درایو در خاورمیانه به شمار می رویم.
وی با اشاره به اینكه این دستگاه از ۱.۵ تا ۵۰۰ كیلووات كنترل دور موتور ساخته شده است، افزود: بیشتر صنایع چون كاغذسازی، پلاستیك و پودر و سیمان و نیروگاهی و آب شیرین كن ها دارای موتورهای دور متغیر هستند و برای كنترل دور موتورهای خود از محصولات ما استفاده می نمایند.
او همینطور با اشاره به كاربرد این دستگاه در صنایع نفت و گاز، اشاره كرد: به منظور انتقال نفت از اهواز به تهران از پمپ هایی با توان ۹۰۰ كیلوات استفاده می شود كه از دستگاه های كنترل دور موتورهای تولیدی این شركت استفاده می شود.
بگفته این محقق، درایوهای ساخته شده در این شركت در مدلها و كاربردهای عام و بر پایه كنترل برداری حلقه بسته تولید می شوند كه در صنایع سیمان، نفت، گاز و پتروشیمی، پلاستیك، نساجی، متالوژی، چاپ، ماشین ابزار، ماشین های چاپ و رنگرزی، ماشین كاغذ، نساجی، برش، ماشین كشش سیم و مفتول، ماشین رولینگ، فولاد، پمپ و فن و كمپرسور قابل بهره برداری است.
حاجی آباد با تاكید بر اینكه این دستگاه ها دارای فناوری های پیشرفته ای است و قیمت های جهانی بالایی دارد، تصریح كرد: بدین جهت تولید این دستگاه سبب جلوگیری از خروج ارز از كشور شده است.
مجری طرح درباب صادرات این محصولات های تك با تاكید بر اینكه ما به صورت مستقیم وارد فرآیندهای صادراتی نشدیم، تصریح كرد: ولی شركت هایی كه در زمینه طراحی، ساخت و همین طور صادرات دستگاه های صنعتی كار كرده اند، از دستگاه های كنترل دور ما بر روی سیستم های آنها نصب شده است.
بگفته وی، محصولات این شركت بوسیله مشتریان خود به كشورهای تركیه، امارات، ارمنستان، عراق، قزاقستان و افغانستان صادر می شود.
منبع:

1398/06/14
13:26:02
5.0 / 5
4612
تگهای خبر: صادرات , طراحی , فناوری , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal