خبرهای خوب برای معادن كوچك

خبرهای خوب برای معادن كوچك

لیدی شال: در همایش ˮرونق تولید با احیا، فعال سازی و توسعه معادن كوچك مقیاسˮ كه امروز برگزار شد، مسئولان دولتی از ایجاد 3000 شغل در معادن كوچك امسال و راه اندازی معادن كوچك در مناطق محروم كشور خبر دادند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در ابتدای این مراسم وجیه الله جعفری، مدیرعامل شركت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسكو) با اشاره به وجود ۱۸۵ معدن غیرفعال قابل احیا در كشور، از برنامه ریزی برای ایجاد ۳۰۰۰ شغل در حوزه معادن كوچك آگاهی داد و اظهار داشت كه معادن كوچك مقیاس و متوسط، ۹۸.۳ درصد معادن كشور، ۸۵ درصد اشتغال و ۶۵ درصد تولید را در بخش معدن به خود اختصاص می دهند.
معادن هماتیت جنوب فعال می شود
مهرداد اكبریان، رئیس انجمن سنگ آهن ایران نیز از برنامه ریزی برای ایجاد پنج كنسرسیوم معدنی آگاهی داد و اظهار نمود كه باتوجه به وجود معادن هماتیت كم عیار در جنوب ایران، می توان قسمتی از تولید فولاد را در آینده به این معادن واگذار كرد.
راه اندازی معادن كوچك در استان های محروم
در ادامه این نشست، جعفر سرقینی، معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از راه اندازی معادن كوچك در استان های محروم خبر داد و اظهار داشت كه ۳۰ درصد ارزش افزوده در بخش معدن، متعلق به معادن كوچك است اما ۷۰ درصد اشتغال زایی مربوط به این بخش است. بگفته وی ارزش تولید معادن كوچك مقیاس راه اندازی شده، سالانه ۵۰ میلیون دلار است.
بودجه صندوق توسعه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به ۳۵۰ میلیارد تومان رسید
داریوش اسماعیلی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران نیز از افزایش بودجه صندوق توسعه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به ۳۵۰ میلیارد تومان آگاهی داد و با تاكید بر ضرورت تقویت این صندوق از دولت خواست كه ۱۰ درصد از حقوق دولتی بوسیله انعقاد قرارداد با دانشگاه ها و موسسات تحصیلات تكمیلی، صرف تحقیق و توسعه و پژوهش شود.
تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه به طرح های استارتاپی و پژوهشی
در ادامه مراسم خداداد غریب پور، رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) نیز از تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه به طرح های استارتاپی و پژوهش ها در حوزه معدن و صنایع معدنی و آغاز پایش پروژه های نیمه تمام آگاهی داد و با اشاره به طرح اكتشاف ۳۰۰ هزار كیلومتر مربعی كه در دستور كار این سازمان است، اظهار داشت كه طرح توسعه معادن كوچك می تواند نقش مهمی در توسعه متوازن كشور داشته باشد.
همین طور درانتها این مراسم تفاهمنامه سه جانبه میان بانك صنعت و معدن، صندوق بیمه فعالیت های معدنی و شركت تهیه و تولید مواد معدنی و همین طور تفاهمنامه دوجانبه میان صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و بانك صنعت و معدن، با هدف تامین مالی برای توسعه معادن كوچك مقیاس به امضا رسید.
منبع:

1398/05/08
22:14:15
5.0 / 5
4844
تگهای خبر: تجارت , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal