ركود گریبان بازار آهن را گرفت

ركود گریبان بازار آهن را گرفت

لیدی شال: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد اظهار داشت: به دنبال كاهش تقاضا در بازار آهن، قیمت فولاد و آهن كاهش قابل توجهی داشته و این مساله به ایجاد ركود در این بازار منجر گردیده است.


حمیدرضا رستگار در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت آهن و فولاد اظهار داشت: بازار آهن هم اكنون به سبب كاهش قابل توجه قیمت و كاهش حجم تقاضا با ركود روبه رو شده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با تاكید بر این كه پس از سال ها، زحمت ایران در تولید فولاد به خودكفایی رسیده است، بیان كرد: طبق چشم انداز ۱۴۰۴ تولید فولاد باید به ۵۵ میلیون تن در سال برسد كه بنظر می رسد با ركود حاكم در بازار این پیش بینی محقق نشود.
وی تصریح كرد: قیمت فولاد هم اكنون به شدت كاهش یافته و این مساله به ضرر تولیدكنندگان است و این مساله به آن معنا نیست كه فروشندگان خواستار رشد غیرمنطقی قیمت فولاد هستند.
رستگار افزود: قیمت فولاد در بازار به صورت غیرمنطقی كاهش یافته و این قیمت از هزینه تمام شده تولیدكنندگان فولاد كمتر است و بررسی ها حكایت از آن دارد كه قیمت آهن و فولاد متناسب با شرایط اقتصادی و تورم افزایش پیدا نكرده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با اشاره به تضعیف تولیدكنندگان و بازارهای مولد به دنبال كاهش قابل توجه قیمت فولاد تصریح كرد: شرایط بازار صادراتی فولاد آنچنان مناسب نمی باشد و متاسفانه فعالیت در بازار صادراتی كاملا دستخوش تغییر شده و با عنایت به بخشنامه های گوناگون صادرات در این بازار انجام می شود.
وی افزود: زمانی كه نیازی در بازار وجود نداشته باشد، رفته رفته حجم تولید و فعالیت های واحدهای صنعتی كاسته می شود.
رستگار اشاره كرد: پروژه های مصرفی فولاد همچون مسكن به شدت كاهش یافته و این مساله تاثیر شایان توجهی بر میزان تقاضای فولاد دارد.
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد درانتها اظهار داشت: اواخر سال قبل و ابتدای سال جاری قیمت هر كیلو فولاد ۵۴۰۰ بوده كه هم اكنون به قیمت ۴۱۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان رسیده است.
منبع:

1398/05/06
13:42:15
5.0 / 5
4715
تگهای خبر: اقتصادی , بازار , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal