رئیس ایمیدرو:

4000 معدن غیرفعال داریم

4000 معدن غیرفعال داریم

به گزارش لیدی شال معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه حدود ۴۰۰۰ معدن در كشور غیرفعال است، اظهار داشت: سیاست دولت در قالب برنامه احیای معادن كوچك كه از طرح های اقتصاد مقاومتی است، تكیه و جذب مشاركت بخش خصوصی در این حوزه خواهد بود.


به گزارش لیدی شال به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، خداداد غریب پور اضافه كرد: دولت به تنهایی به دنبال فعال سازی معادن كوچك نیست، بلكه با بسترسازی و فراهم آوردن زمینه های مشاركت بخش خصوصی، این برنامه را پیگیری می كند.
وی اظهار داشت: آمارهای انتشار یافته حاكی می باشد، ۹۸.۳ درصد از معادن ایران كوچك مقیاس است. ۸۵ درصد سهم اشتغال معادن مربوط به معادن كوچك است و ۶۵ درصد تولید را هم به خود اختصاص داده اند.
غریب پور افزود: ایمیدرو امسال احیا و فعال سازی ۱۵۰ معدن كوچك با سهم اشتغال حداقل ۱۰۰۰ نفر را در برنامه دارد و مبحث رویكرد صادراتی اینگونه معادن هم مورد توجه است.
رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، اظهار نمود: احیا و فعال سازی معادن كوچك در واقع بعنوان ظرفیت های نهفته كشور یك لزوم به حساب می آید و همسو با برنامه رونق تولید و حفظ سرمایه های ملی است.
او همینطور به برنامه اكتشاف ایمیدرو اشاره نمود و اظهار داشت: قبل از این در دولت یازدهم ۲۷۰ هزار كیلومتر مربع از مساحت كشور در برنامه اكتشاف قرار گرفت و الان در دولت دوازدهم فعالیت جدید اكتشافی در وسعت ۳۰۰ هزار كیلومتر مربع در دستور كار قرار دارد.1398/05/05
14:25:54
5.0 / 5
4609
تگهای خبر: تجارت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal