قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت:

محدود شدن واردات نباید موجب كند شدن چرخ تولید شود

محدود شدن واردات نباید موجب كند شدن چرخ تولید شود

لیدی شال: قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در حوزه بازرگانی با اشاره به اینكه صادرات قبلاً یك گزینه انتخابی بود اما هم اكنون یك گزینه الزامی است، اظهار نمود: باید از دوران تحریم بهترین استفاده را نماییم، بحث محدود شدن واردات برخی كالاها نباید موجب كند شدن چرخ تولید شود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، حسین مدرس خیابانی بامداد امروز در همایش تجلیل از صنعتگران و معدنكاران برتر هرمزگان اظهار داشت: خوشبختانه دشمن تابحال موفق نشده در این جنگ تمام عیار اقتصادی موفق شود.
وی با اشاره به اینكه باور به جنگ اقتصادی سبب شده ما شیوه ها و روش های خودرا منطبق با شرایط امروز نماییم، اشاره كرد: ما می دانیم تولید و تولیدكننده مسائل و مشكلات زیادی پیش رو دارند.
خیابانی افزود: با وجود تمام شرایط تحریم و توطئه دشمنان ما باید بتوانیم از این شرایط نهایت استفاده را داشته باشیم.
این مقام مسئول اشاره كرد: امسال سال رونق تولید است، نهضتی شكل گرفته بعنوان نهضت ساخت داخل، نمایشگاهی در تهران در حال فعالیت است كه محصولات توانمند ساخت داخل را ارائه می كند و این مساله می تواند در رونق تولید و افزایش اشتغال زایی تأثیر بسزایی دارد.
وی با اشاره به اینكه صادرات قبلاً یك گزینه انتخابی بود اما هم اكنون یك گزینه الزامی است، عنوان كرد: امروز شورای عالی صادرات تكلیف كرده كه با ۱۵ كشور همسایه تجارت نماییم و باید سیاست نفوذ در بازار را در كشورها پیش ببریم.
خیابانی افزود: ممنوعیت واردات یك هزار و ۴۰۰ قلم كالا كه مشابه داخلی آن در كشور موجود است از دیگر اقدامات این وزارتخانه در جهت رونق تولید است.
وی اشاره كرد: در تلاش هستیم ستادی مشابه ستاد تنظیم بازار در شورای عالی صادرات برای بازار صادراتی كشور ایجاد نماییم و هر هفته موضوعات در این خصوص را بررسی نماییم.
قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در حوزه بازرگانی با اشاره به اینكه ۸۰۰۰ شركت صادراتی در سامانه توسعه تجارت در سال قبل ثبت شده است، افزود: تنوع صادراتی برای انواع محصولات ما وجود دارد.
وی اظهار نمود: آمار صادرات سال قبل در هرمزگان ۶۵ درصد رشد داشته است كه این نشان دهنده جهش مناسب در جهت گرفتن بازارهای جهانی است.
این مقام مسئول با تاكید بر اینكه ۵۵ درصد از صادرات قیر كشور مربوط به هرمزگان است كه آمار خوبی هم در دنیا و هم در كشور را در اختیار دارد، افزود: توسعه ی صادرات را در امتداد تنظیم بازار می بینیم و این دو در كنار هم دیده می شوند.
خیابانی درانتها با اشاره به اینكه باید از دوران تحریم بهترین استفاده را نماییم و بحث محدود شدن واردات برخی كالاها نباید موجب كند شدن چرخ تولید شود، اظهار داشت: همه مجموعه های حوزه بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در چارچوب یك قائم مقام در حال فعالیت و هماهنگی هستند.
منبع:

1398/04/23
15:15:35
5.0 / 5
4767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal