صادرات چای هند به ایران سه برابر شد

صادرات چای هند به ایران سه برابر شد

لیدی شال: صادرات چای هند به ایران در چهار ماه نخست سال 2019 سه برابر شد و به 27.09 میلیون كیلوگرم رسید.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، این رقم صادرات كه معمولاً سالانه حاصل می شود، نگرانی ها نسبت به از دست رفتن بازار ایران به سبب تحریم های آمریكا را برای هندی ها رفع كرد.

طبق گزارش اكونومیك تایمز، قیمت صادرات چای هند به ایران نیز بر اساس سالانه ۷.۵۴ درصد افزایش یافت و به ۲۶۹.۶۲ روپیه به ازای هر كیلوگرم چای ارتدوكس رسید.

آنیش بهانسالی از شركت صادرات چای "بهانسالی اند كامپانی" به اكونومیك تایمز اظهار داشت: واردكنندگان ایرانی به سبب نگرانی از متأثر شدن روند پرداخت از تحریم های آمریكا، پول خرید چای ارتودكس هندی را از پیش پرداخت كردند.

هند و ایران تجارت دوجانبه را با استفاده از یك حساب روپیه در بانك UCO انجام می دهند برای اینكه تحریم های مالی كه از طرف آمریكا وضع شده است، تجارت با ایران را دشوار كرده است. طبق این مكانیزم، هند پول خرید نفت از ایران را در این حساب واریز می كند و ایران از این حساب برای پرداخت پول به صادركنندگان هندی استفاده می نماید.

ایران معمولاً ۲۰ تا ۳۰ میلیون كیلوگرم چای ارتدوكس را از هند خریداری می كند و یكی از بزرگترین بازارها برای این چای گران قیمت است.

منبع:

1398/04/12
18:45:49
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: بازار , تجارت , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal