در خرداد ماه

میانگین هر متر مسكن در تهران به 13 و سه دهم میلیون تومان رسید

میانگین هر متر مسكن در تهران به 13 و سه دهم میلیون تومان رسید

لیدی شال: تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی شهر تهران در خرداد ماه سال 1398، به 6 هزار واحد مسكونی رسید كه نسبت به ماه مشابه سال قبل 59.8 درصد كاهش را نشان داده است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، بانك مركزی آخرین آمار از وضعیت بازار مسكن در خرداد ماه امسال را منتشر نمود.
در ماه مورد گزارش (خرداد ۹۸)، متوسط قیمت خرید و فروش یك متر مربع زیربنای واحد مسكونی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملكی شهر تهران ۱۳۳ میلیون ریال بود كه نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴.۹ و ۱۰۴.۳ درصد افزایش نشان داده است.

بر طبق این گزارش، در خردادماه سال ۱۳۹۸، تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی شهر تهران به ۶ هزار واحد مسكونی رسید كه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۹.۸ درصد كاهش نشان داده است.
بررسی توزیع تعداد واحدهای مسكونی معامله شده در شهر تهران به تفكیك عمر بنا در خرداد ماه سال ۱۳۹۸ از آن حكایت می كند كه از مجموع ۵۹۸۶ واحد مسكونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۳۹.۷ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.
توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۸ از آن حكایت می كند كه از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۵ درصدی از كل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود مختص كرده است.
در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یك متر مربع زیربنای مسكونی معامله شده معادل ۲۶۸.۱ میلیون ریال به منطقه ۱ و كمترین آن با ۶۰.۲ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۸۹ و ۱۰۷.۹ درصد افزایش نشان می دهند.
تحولات بازار معاملات مسكن شهر تهران در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۸
تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی شهر تهران در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۸ به حدود ۲۱.۵ هزار واحد مسكونی بالغ گردید كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، ۴۴.۸ درصد كاهش نشان داده است.
در این مدت متوسط قیمت یك متر مربع بنای واحد مسكونی معامله شده بوسیله بنگاه های معاملات ملكی در شهر تهران ۱۲۴.۱ میلیون ریال بوده است كه نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷/۱۰۱۰۶.۷ درصد افزایش نشان داده است.
تحولات اجاره بهای مسكن
بررسی شاخص كرایه مسكن اجاری در شهر تهران و در كل مناطق شهری در خردادماه سال جاری موید رشد به ترتیب معادل ۲۳ و ۲۰.۷ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.


منبع:

1398/04/08
14:13:16
5.0 / 5
4672
تگهای خبر: بازار , بانك مركزی , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal