از سوی معاون اول رئیس جمهور

بخشنامه توزیع قیر بلاعوض ابلاغ گردید، تعیین قیمت فقط در بورس كالا

بخشنامه توزیع قیر بلاعوض ابلاغ گردید، تعیین قیمت فقط در بورس كالا

لیدی شال: معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت دولت درباب بخشنامه نحوه توزیع قیر بلاعوض را به دستگاه های اجرایی مربوطه ابلاغ نمود.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، هیئت وزیر در جلسه ۲۶ خرداد با بخشنامه نحوه توزیع قیر بلاعوض كه در كمیسیون اقتصاد دولت به تصویب رسیده بود، موافقت نمود.
در این بخشنامه كه توسط اسحاق جهانگیری به وزرای دستگاه های اجرای مربوطه ابلاغ گردیده است، آمده كه وزارت نفت می بایست امسال تا سقف ۶ هزار میلیارد تومان از محل دریافتی های خود بابت سهم دولت از فروش میعانات گازی و نفت خام به پالایشگاه های داخلی طبق زمان بندی خاصی به حساب خزانه داری كل واریز نماید. خزانه داری نیز مراتب را به سازمان برنامه و بودجه اعلام می كند.
بر اساس این زمان بندی، وزارت نفت باید در ماه های اردیبهشت، خرداد، تیر، مهر و آبان در هر ماه ۶۰۰ میلیارد تومان، در مرداد و شهریور ۶۵۰ میلیارد تومان، آذر و دی ۵۰۰ میلیارد تومان و بهمن و اسفند نیز هر كدام ۳۵۰ میلیارد تومان به حساب خزانه داری كل واریز نماید.
بر اساس این مصوبه وزارت نفت از قیمت گذاری قیر برمبنای مواد اولیه آن منع شده و تعیین قیمت قیر صرفاً بوسیله سازوكار بورس كالا انجام می شود.
گفتنی است مناطق سیلزده در دریافت سهم قیر بلاعوض از شاخص جداگانه ای تبعیت می كنند.

منبع:

1398/04/03
14:30:04
5.0 / 5
4651
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal