هشدار به متخلفان

مخدوش كردن قیمت كالا، مجازات سنگین تری نسبت به گران فروشی دارد

مخدوش كردن قیمت كالا، مجازات سنگین تری نسبت به گران فروشی دارد

لیدی شال: در بین واحدهای صنفی و خرده فروشی برخی افراد سودجو هستند كه با مخدوش و پاك كردن نرخ درج شده بر روی كالا، مرتكب گران فروشی می شوند. در این رابطه رئیس بازرسی اتاق اصناف تهران آگهی می دهد كه این كار مجازات سنگین تری نسبت به گران فروشی دارد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بررسی گزارش های حوزه بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران در سال های اخیر نشان از آن دارد كه بیشترین حجم تخلف اصناف مربوط به گران فروشی و عدم درج قیمت بر روی محصولات بوده است، اتفاقی كه در گران فروشی مكمل یكدیگر است و موجب می شود تا خیلی از سوءاستفاده گران با عدم درج قیمت، محصول را گران تر از نرخ واقعی عرضه كنند.
این اتفاق در محصولاتی كه عموماً نرخ رسمی یا درج شده از طرف تولیدكننده ندارد، بسیار رخ می دهد اما در ماه های اخیر برخی افراد پا را فراتر گذاشته اند و محصولاتی كه نرخ درج شده از طرف كارخانه های تولیدی دارند را گران تر از نرخ درج شده، عرضه می كنند.
این اتفاق البته در بعضی از محصولات به صورت رسمی رخ داده بود كه فروشندگان مربوطه با ارائه فاكتور خرید مدعی بودند كه محصول را گران تر از قیمت درج شده بر روی آن، از بازار خریداری نموده اند كه این مساله در زمان گرانی چای و سیگار به شدت در سطح واحدهای عرضه محصولات به چشم می خورد.
اما هم اكنون كه افزایش قیمتی برای محصولات به ثبت نرسیده و عرضه محصولات عموماً از طرف شركت های پخش و تولیدی انجام می شود، جای سوال وجود دارد كه چرا قیمت محصولات بسته بندی از طرف برخی افراد پاك شده و محصول با قیمت بیشتری به فروش می رسد!؟
بررسی های میدانی خبرنگاران ایسنا نشان از آن دارد كه بعضی از واحدهای صنفی كه در نزدیكی مراكز تجاری و بعنوان بازار اصلی یك صنف شناخته می شود، محصولاتی همچون نوشیدنی های یك نفره و بیسكوئیت كه بیشتر افراد گذری خریداری می كنند را، بدون قیمت درج شده عرضه می كنند و این اتفاق به معنای آن است كه قیمت درج شده از طرف كارخانه را مخدوش یا پاك می كنند كه البته بنابر قانون نظام صنفی، این كار تخلف است.
در این رابطه حسین درودیان - رئیس بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران - به ایسنا اظهار داشت: مخدوش كردن و تغییر قیمت محصولات تولیدی از طرف واحدهای توزیعی و صنفی، تقلب شمرده می شود و این عمل مجازات سنگین تری نسبت به گران فروشی و عدم درج قیمت و نرخنامه دارد.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا در چند ماه اخیر گزارشی از چنین تخلفاتی ارسال شده است، اظهار نمود: در صورت اعلام گزارش از طرف مصرف كنندگان، سركشی و بررسی جدی در این زمینه انجام می گیرد و متخلفان به سازمان تعزیرات معرفی خواهند شد، البته در ماه های اخیر در بازرسی های به عمل آمده این دست تخلفات و تخلفات مشابه دیده شده و افراد به سازمان های مربوطه معرفی شده اند.
منبع:

1398/04/02
14:11:51
5.0 / 5
4817
تگهای خبر: بازار , تجاری , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal