معاون امور دام وزارت جهادكشاورزی:

بیشتر از میانگین جهانی پروتئین مصرف می نماییم

بیشتر از میانگین جهانی پروتئین مصرف می نماییم

به گزارش لیدی شال معاون امور دام وزارت جهادكشاورزی اظهار داشت: ایرانیان بیشتر از میانگین های جهانی پروتئین مصرف می كنند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، دكتر مرتضی رضایی در مراسم افتتاح یك واحد تولید دامی در آرادان با اشاره به استانداردهای جهانی مصرف پروتئین اظهار نمود: بر مبنای استانداردهای سازمان بهداشت جهانی هر فرد باید به ازای هر كیلو وزن، یك گرم پروتئین مصرف كند.
وی با اشاره به اینكه یك سوم این پروتئین باید پروتئین حیوانی باشد اضافه كرد: پروتئین حیوانی به علت بالانس اسیدهای آمینه، پروتئین ارزشمندی به حساب می آید بر این اساس باید هر فرد به صورت متوسط ۲۷ گرم پروتئین حیوانی مصرف كند.
معاون امور دام وزارت جهادكشاورزی با اشاره به اینكه میانگین مصرف پروتئین در ایران بیشتر از ۳۴ گرم است خاطرنشان كرد: میانگین مصرف پروتئین در ایران بیشتر از متوسط های جهانی است و این اتفاق خوبی است.
وی سهم پروتئین حیوانی از سرانه پروتئین ایرانی ها را ۲۸ گرم است اظهار داشت: سهم پروتئین آبزیان هم چیزی بین ۴ تا ۵ گرم است و در مجموع سرانه مصرف پروتئین ایرانیان ۳۴.۵ گرم است.
رضایی از شیر بعنوان یك ماده غذایی فراسودمند نام برد و اظهار نمود: سرانه مصرف شیر باید افزایش یابد چون كه شیر علاوه بر پروتئین مواد دیگری همچون كلسیم و برخی مواد و ویتامین های مورد نیاز بدن را هم تأمین می كند. باآنكه البته مهم میزان مصرف "گرم پروتئین"است كه از نظر این شاخص مصرف آن در ایران از وضعیت مطلوبی برخوردار می باشد.
وی از روند رو به افزایش تولیدات دامی اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه در سالیان اخیر میزان تولیدات دامی در كشور ما همواره روندی رو به رشد داشته است.
معاون امور دام وزارت جهادكشاورزی با ابراز خرسندی از این رشد خاطرنشان كرد: میزان تولیدات دامی در ایران بیشتر از هفت درصد رشد دارد و این در شرایطی است كه رشد جمعیت در ایران ۱.۲ درصد است كه این مهم نشان از شدت افزایش تولیدات دامی در كشورمان دارد.
وی در بخش دیگری با اشاره به اینكه ایران از كشورهای سرآمد در مرغ و تخم مرغ است اظهار داشت: صنعت دامپروری در ایران چیزی از دامپروری در كشورهای توسعه یافته كمتر ندارد تنها باید كمك نماییم تا فرآیندهای داخلی در آن اتفاق بیفتد.
رضایی بر لزوم شكل گیری زنجیره های تولید تاكید و تصریح كرد: اگر تعاونی ها پای كار بیایند زنجیره های تولید در كشورمان شكل می گیرد.
معاون وزیر جهادكشاورزی با اشاره به كاهش قیمت تخم مرغ در ایام اخیر اضافه كرد: وزارت جهاد كشاورزی هم اكنون تخم مرغ مازاد بر نیاز را جمع آوری و خریداری می كند.1398/03/30
21:27:25
5.0 / 5
4739
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal