معاون سازمان برنامه و بودجه:

قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت در دستور كار قرار گرفت

قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت در دستور كار قرار گرفت

لیدی شال: معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: رویكرد ما این است كه در طرح اصلاحات ساختاری رابطه مستقیم بودجه به نفت را قطع نماییم.به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان برنامه و بودجه كشور، حمید پورمحمدی در نخستین جلسه برنامه رؤسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها امسال گفت: با اتكا به فرامین مقام معظم رهبری و هم با هدف مدیریت شرایط ناشی از تحریم های ظالمانه مقابل مردم ایران، طرح اصلاحات ساختاری بودجه آماده شده است و برای اظهارنظر متخصصین در سایت سازمان برنامه و بودجه كشور قرار داده شده است.
وی اضافه كرد: بودجه سال قبل در صورتیكه كشور در شرایط سختی قرار داشت و منابع مالی گرفتار مشكل بود، به نحوی صورت گرفت كه بودجه عمرانی رشد خوبی داشت و ضمناً یارانه های نقدی بدون تأخیر تأمین شد.
معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، با اشاره به سه خاصیت مهم و ممتاز بودجه ۹۷ اظهار داشت: نكته اول اینكه كسری بودجه را پولی نكردیم. پارینه نگاه این بود كه با عنایت به كسری بودجه، اگر به سراغ پول پرقدرت برویم، گرفتار تورم بالا می رویم. اما فشارها تحمل شد و از همه سازوكارها استفاده كردیم؛ بدون این كه كسری بودجه پولی شود.
پورمحمدی اشاره كرد: نكته دوم اینكه، سال قبل بااینكه به شدت به منابع حاصل از صادرات نفت نیاز داشتیم اما حدود ۱۷.۵ میلیارد دلار به كالاهای اساسی پرداخت گردید تا مردم لطمه نبینند.
وی عنوان كرد: نكته سوم اینكه بااینكه سران قوا به ما اجازه دادند كه ۱۲ درصد از صندوق توسعه ملی برداریم و صرف كسری بودجه نماییم، اما به سبب پیش بینی های صورت گرفته برای سال ۱۳۹۸ كه سال سختی خواهد بود، از این كار خودداری كردیم و این منابع برای سال ۱۳۹۸ سوق داده شد.
معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه اضافه كرد: بااینكه سال جاری سال سختی خواهد بود اما تدابیر لازم در خصوص كاهش هزینه ها و افزایش درآمدها صورت گرفته است به شكلی كه پرداخت های اجتناب ناپذیر كشور گرفتار لطمه نشود.


منبع:

1398/03/27
19:30:21
5.0 / 5
4738
تگهای خبر: اقتصادی , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal