خودروسازی كه 1 ماهه 40 میلیون تومان گران می كند!

خودروسازی كه 1 ماهه 40 میلیون تومان گران می كند!

به گزارش لیدی شال شركت كرمان موتور در حالی در یك ماه اخیر قیمت برخی محصولات خویش را تا ۴۰ میلیون تومان گران كرده كه هیچ تغییری در متغیرهای اصلی اقتصادی همچون نرخ ارز رخ نداده است. این مورد از سازمان های نظارتی در دست پیگیری است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، این شركت از آغاز اردیبهشت ماه سال جاری قیمت جك S۳ خویش را سه بار تغییر داده است بگونه ای كه حالا این محصول نزدیك به ۵۰ میلیون تومان گران تر از روزهای ابتدایی اردیبهشت ماه به فروش می رسد بگونه ای كه قیمت این محصول در فروردین ماه ۱۶۱ میلیون تومان بود. سپس در هفته اول اردیبهشت ماه به ۱۸۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. سپس این شركت در هشتم اردیبهشت ماه هم مجدداً تصمیم به افزایش قیمت بیشتر از ۱۵ میلیون تومانی این محصول گرفته و قیمت آنرا به ۱۹۶ میلیون تومان رساند. در نهایت هم در اواخر اردیبهشت ماه قیمت این محصول به ۲۱۰ میلیون تومان رسید. بدین سان در كمتر از یك ماه قیمت كارخانه ای جك S۳ حدود ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
حالا بعد از S۳، نوبت به جك J۴ و S۵ اتوماتیك رسیده است كه تغییر قیمت های قابل توجه داشته باشند و در عرض كمتر از یك ماه گرانی بیشتر از ۴۰ میلیون تومانی را تجربه كنند.
بر این اساس جك J۴، در فرودین ماه سال جاری كمتر ۱۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود. در اردیبهشت ماه هم قیمت این محصول به ۱۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. این محصول تا آخرین روز اردیبهشت هم با قیمت ۱۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می شد اما از آغاز خرداد ماه متحمل افزایش قیمت بیشتر از ۲۴ میلیون تومانی شده و به ۱۴۰ میلیون تومان رسید.
علاوه بر این S۵ اتوماتیك هم مشمول این افزایش قیمت های ناگهانی در سه ماهه ابتدایی ۹۸ شده است. این محصول در فرودین ماه سال جاری ۲۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت داشت و در اردیبهشت به ۲۶۰ میلیون تومان رسید. اما از آغاز خرداد ماه قیمت این محصول ۳۰۱ میلیون تومان شد.
این اعداد و ارقام نشان داده است كه S۵ اتوماتیك ظرف مدت سه ماه ۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در عرض یك ماه ۴۱ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.
تمام این افزایش قیمت ها در حالی است كه در این مدت تغییر خاصی در متغیرهای كلان اقتصادی بخصوص نرخ ارز رخ نداده است و معلوم نیست به چه دلیل این شركت افزایش قیمت های چند ۱۰ میلیون تومانی را در محصولات خود اعمال كرده است.
این مورد از شركت كرمان موتور مورد پیگیری قرار|گرفت اما این شركت از پاسخگویی خودداری كرد.
این وضعیت در حالی است كه سازمان های نظارتی بخصوص سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان طبق قانون پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان خودرو، وظیفه نظارت بر عملكرد خودروسازان و دفاع از حقوق مردم را بر عهده دارد. در این مورد معلوم نیست كه آیا این سازمان نظارتی در جریان عملكرد كرمان موتور هست یا نه. این مورد از سازمان حمایت در دست پیگیری است.1398/03/18
14:33:01
5.0 / 5
4770
تگهای خبر: اقتصادی , فروش , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal