به ریاست جهانگیری؛

شورای اقتصاد با افزایش برداشت از مخازن نفت و گاز موافقت نمود

شورای اقتصاد با افزایش برداشت از مخازن نفت و گاز موافقت نمود

لیدی شال: شورای اقتصاد با پیشنهاد وزارت نفت در خصوص افزایش اعتبار طرح توسعه فناوری های ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز كشور موافقت نمود.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رئیس جمهور اجرا شد.
اسحاق جهانگیری در این نشست با اشاره به پیشنهاد وزارت نفت در خصوص افزایش اعتبار طرح توسعه فناوری های ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز كشور اظهار داشت: یكی از اقدامات خوب وزارت نفت همكاری با دانشگاه های كشور و استفاده از ظرفیت علمی آنها در صنعت نفت و به خصوص در بخش برداشت از مخازن بود.
وی افزود: با وجود سابقه طولانی كشور در صنعت نفت، متأسفانه هیچ دانشگاهی در كشور در بخش بالادست صنعت نفت فعال نبود كه با ابتكار وزارت نفت این اتفاق رخ داد و امیدوارم دانشگاه های كشور قدر فرصت همكاری با این وزارتخانه را بدانند و با بهره گیری از توان و ظرفیت های علمی خود سبب تحول در صنعت نفت كشور شوند.
در این جلسه كه وزرای نفت، صنعت معدن و تجارت، جهاد كشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز حضور داشتند برخی درخواست ها و پیشنهادات دستگاه های اجرایی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
اصلاح مصوبه طرح توسعه فاز یك میدان مشترك نفتی آزادگان شمالی، اصلاح مصوبه طرح برق دار كردن چاه ها و تلمبه های آب كشاورزی، اصلاح مصوبه طرح راه اندازی خطوط لوله انتقال گاز به نیروگاه ماهشهر و كارخانه فولاد شادگان و راه اندازی خط لوله انتقال گاز به نیروگاه كهنوج و مناطق جیرفت و عنبرآباد و افزایش اعتبار طرح توسعه فناوری های ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز كشور همچون درخواست ها و پیشنهادات وزارت نفت در این نشست بود كه بعد از توضیحات وزیر نفت و ارائه گزارش درباب توجیهات فنی، شورای اقتصاد با این پیشنهادات موافقت نمود.
در ادامه این جلسه پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اصلاح مصوبه طرح تولید الیاف شیشه مرند با استفاده از تسهیلات مالی خارجی عنوان شد و بعد از توضیحات وزیر صنعت، معدن و تجارت و ارائه دلیلهای توجیهی، فنی و مستندات قانونی، این پیشنهاد به تصویب رسید.
استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای ایجاد تأسیسات فاضلاب در پنج شهر استان خوزستان از دیگر درخواست های مطرح شده در این جلسه بود كه به تصویب رسید تا بر طبق این پیشنهاد تأسیسات فاضلاب در شهرهای شوش، اندیمشك، ایذه، بهبهان و بستان ایجاد شود.


منبع:

1398/03/16
19:50:17
5.0 / 5
4686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal