با تشدید جنگ تجاری

زغال سنگ نامرغوب آمریكا در بنادر چین تلمبار شد

زغال سنگ نامرغوب آمریكا در بنادر چین تلمبار شد

لیدی شال: واردات زغال سنگ كك شوی آمریكا به چین ماه میلادی گذشته كه معامله گران تصور می كردند تنش های تجاری میان پكن و واشنگتن كمتر خواهد شد، بیشتر از پنج برابر رشد ماهانه داشت و با تشدید باردیگر اختلافات، در بنادر تلمبار شده است.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، آماری كه از طرف اداره كل گمرك چین منتشر گردید نشان داد واردات زغال سنگ كك شو از آمریكا به چین طی آوریل به ۳۰۸ هزار و ۷۸۹ تن افزایش یافت كه بالاتر از ۶۰ هزار و ۵۸۵ تن در مارس بود. میزان واردات آوریل در مقایسه با ۱۳۳ هزار و ۳۱۵ تن در آوریل سال گذشته، بیشتر از ۱۳۰ درصد افزایش داشت.

یك معامله گر زغال سنگ كك شو در بندر جین تانگ در استان هیبی اظهار داشت: زغال سنگ كك شوی آمریكایی زیادی در انبارها و بنادر دپو شده و به سبب تعرفه های بالا و كیفیت ضعیف هیچكس مایل است آنرا خریداری كند.

چین به تلافی تعرفه های بالاتر آمریكا روی واردات كالاهای چینی، از ژوئیه سال ۲۰۱۸ روی ۳۴ میلیارد دلار واردات كالاهای آمریكایی همچون زغال سنگ حرارتی و زغال سنگ كك شو تعرفه بالاتر وضع كرد.

آمار بنادر و كشتیرانی نشان داده است نیمی از زغال سنگ وارد شده به چین در بندر جین تانگ تخلیه شده است.

معمولاً حدود شش هفته طول می كشد تا محموله های زغال سنگ كك شو از آمریكا به چین برسد و چند روز هم صرف ترخیص گمركی آنها می شوند. این به معنای آن است كه آمار واردات آوریل منعكس كننده حركت كشتی های آمریكایی در فوریه و اوایل مارس است كه به نظر می رسید این دو اقتصاد بزرگ جهان به توافق تجاری نزدیك شده اند.

یك معامله گر زغال سنگ در جین تانگ اظهار داشت: زغال سنگ آمریكا را كسانی وارد كردند كه تصور می كردند جنگ تجاری به انتها خود نزدیك شده و مصرف كنندگان چینی به خرید تشویق خواهند شد.

با این حال بعد از آنكه دولت ترامپ در اوایل ماه مه چین را به خلف وعده در تعهدات پیشین متهم كرد، به افزایش تعرفه روی واردات كالاهای چینی اقدام نمود و با واكنش تلافی جویانه چین روبرو شد.

به گفته گو منگ، تحلیلگر شركت اورینت فیوچرز، زغال سنگ كك شو آمریكا به سبب وجود سولفور بالا، در مقایسه با نوع چینی و استرالیایی توان رقابت ندارد و خریداران چینی با عنایت به ابهاماتی كه در وضعیت تجارت وجود دارد، فعلاً حاضر نیستند زغال سنگ آمریكا را خریداری كنند.

طبق آمار رفینیتیو، هیچ محموله زغال سنگی از دوم آوریل از آمریكا به مقصد چین نرفته است. در این بین واردات چین از استرالیا با وجود زمان طولانی ترخیص گمركی در بنادر چین به سبب قیمت های ارزان تر محصول استرالیایی و تقاضای بالای فولادسازان چینی، همچنان رو به رشد بوده است.

بر اساس گزارش هلنیك شیپینگ نیوز، واردات زغال سنگ كك شوی استرالیایی به چین در آوریل به ۲.۷۲ میلیون تن در مقایسه با ۲.۲۳ میلیون تن در مارس رسید.

چین در آوریل مجموعاً ۷.۴۳ میلیون تن زغال سنگ كك شو وارد كرد كه ۲۱ درصد در مقایسه با مارس و ۶۴ درصد در مقایسه با آوریل سال قبل افزایش داشت.

منبع:

1398/03/10
16:26:14
5.0 / 5
5004
تگهای خبر: تجارت , تجاری , قیمت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal