دبیر سندیكای صنایع كنسرو ایران مطرح كرد:

احتمال كاهش قیمت جزئی در تن ماهی

احتمال كاهش قیمت جزئی در تن ماهی

لیدی شال: دبیر سندیكای صنایع كنسرو ایران دلیل افزایش قیمت تن ماهی را خروج ماهی مورد نیاز تولید این محصول از گروه كالایی یك و تخصیص ارز نیمایی بجای ارز دولتی به آن عنوان نمود و اظهار داشت كه هم اكنون واردات این نوع ماهی كاهش داشته، اما اگر واردكنندگان به گشایش اعتبار اقدام نمایند امكان دارد رقابت ایجاد شود و شاهد كاهش قیمت جزئی در این بخش باشیم.


سید مهدی میررضوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه حدود شش ماه است كه ماهی مورد نیاز برای تن ماهی با ارز نیمایی وارد و تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به این بخش متوقف شده است، اظهار داشت: با عنایت به كاهش واردات ماهی مورد نیاز تولید تن ماهی به سبب تغییر قیمت ارز تخصیص داده شده، صیادان داخلی دریای عمان باز قیمت محصولات خودرا افزایش دادند بطوریكه قیمت این ماهی از ۱۵ هزار تومان به بیشتر از ۲۲ هزار تومان رسیده است.
وی ادامه داد: اتحادیه صیادان باید بطور غیر متعارف قیمت ها را افزایش ندهد و و قیمت ها را تثبیت كند.
دبیر سندیكای صنایع كنسرو ایران در ادامه با اشاره به اینكه تغییرات قیمت تن ماهی در آینده قابل پیش بینی نیست، اظهار نمود: هم اكنون فصل صید ماهی رو به اختتام است و مهر ماه باردیگر این صید شروع می شود بدین سبب ماهی مورد نیاز تن ماهی كه از صید داخلی تأمین می شود محدود است؛ اما اگر كسانی كه واردات ماهی انجام می دهند به گشایش اعتبار اقدام نمایند امكان دارد رقابت ایجاد شود و شاهد كاهش قیمت جزئی در این بخش باشیم.
میررضوی درانتها با اشاره به اینكه سرمایه مورد نیاز برای واردات ماهی در این بخش بیشتر از دو برابر شده، پیشنهاد كرد كه در مورد خروج ماهی مورد نیاز تولید تن ماهی تجدیدنظر شود، یا برای واردكنندگان این نوع ماهی تسهیلاتی در نظر گرفته شود.
بگفته وی قیمت تن ماهی قبل از تغییر ارز تخصیص داده شده به این بخش حدود ۹ تا ۱۰ هزار تومان بوده اما هم اكنون قیمت آن به ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است.
به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، در ایام گذشته گزارش هایی از افزایش چشم گیر قیمت تن ماهی در بازار منتشر گردید و حتی بعضی از برندها به دلخواه خود و با شیوه های بعضاً غیرقانونی قیمت های خودرا بالا بردند. بعنوان مثال تن ماهی پارینه ۴۱ درصد گران تر از نرخ درج شده روی آن فروخته می شود و برخی برندها باز رسماً قیمت این محصول را حدود دو برابر افزایش داده اند.
منبع:

1398/02/23
15:47:14
5.0 / 5
4828
تگهای خبر: بازار , تسهیلات , دولتی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal