گفت و گوی جلیلی با کسبه و مردم در بازار تهران به همراه فیلم

گفت و گوی جلیلی با کسبه و مردم در بازار تهران به همراه فیلم

لیدی شال: سعید جلیلی با حضور در بازار تهران با کسبه و مردم دیدار و گفت و گو کرد.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قبل از ظهر امروز یکشنبه دهم تیر ماه با حضور در بازار تهران، با کسبه و مردم دیدار و گفت و گو کرد.
جلیلی در این جلسه خطاب به بازاریان اظهار داشت: این بازدید بیشتر به این منظور است که حرف بازاریان را بشنوم. من گوش شنوا دارم و آمده ام دغدغه شما را بشنوم چونکه معتقدم بازار قلب اقتصاد است.
وی اضافه کرد: من در ۱۲ سال قبل به ویژه پس از سال ۹۷، ۲۴ جلسه با اصناف داشتم، بدین سبب امروز موانع را می شناسم. از قلب همین جلسات بود که پی بردیم ۱۷ موضوع مهم در مورد بازار وجود دارد که باید حل شود که برای آنها برنامه طراحی نموده ایم؛ در صورت اجرای این طرح ها، شرایط بازار تغییر خواهدنمود.
جلیلی افزود: یکی از با اهمیت ترین موانع نشنیدم صدای بازاریان در تصمیم گیری هاست بدین جهت قبل از اتخاذ هر تصمیمی باید نظر بازار و صنف نیز شنیده شود چونکه پس از گرفتن تصمیم مشورت کردن فایده ای ندارد. مشورت ها باید پیش از گرفتن تصمیم صورت گیرد نه بعد از آن که تصمیم را بگیریم و کار را انجام دهیم و در آخر مبادرت به مشورت خواهی از بازاریان و اصناف نماییم.
بازاریان باید بتوانند اقتصاد را پیش بینی کنند
وی با اعلان اینکه بازار نیاز به ثبات دارد، اظهار داشت: بازار باید ثبات داشته باشد نباید بی وقفه دستورالعمل صادر نماییم برای اینکه این مساله آرامش را برهم میزند، معتقدیم بازاری باید آینده را بشناسد تا توان برنامه ریزی داشته باشد. نکته مهم این است که فعالان بازار باید بتوانند اقتصاد را پیش بینی کنند.
جلیلی اشاره کرد: بازار بخش سالم اقتصاد ایران است. فعالان بازاری حلال خورند و کار شرافتمندانه انجام می دهند. نباید جلوی پایشان سنگ بیاندازیم بلکه باید سنگ ها را برداریم تا مانعی بر سر راه فعالیت خود نداشته باشند.

قدرت خرید مردم را افزایش می دهیم
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: از بُعد اقتصادی و برنامه ریزی اقتصادی باید کمک نماییم که بازاری ها آرامش داشته باشند. هم اکنون موضوع مربوط به مشکلات مالیاتی مطرح است در صورتیکه عملکرد مالیاتی کسبه بازار بسیار شفاف است.
وی در ادامه اشاره کرد: باید قدرت خرید مردم را افزایش دهیم؛ مردمی که به بازار می آیندنباید فقط تماشاچی باشند بلکه باید قدرت خرید داشته باشند.
جلیلی با اعلان اینکه امروز بازار در وضعیت رکودی است در صورتیکه باید مردم قدرت خرید داشته باشند، اظهار داشت: در ارتباط با افزایش قدرت خرید، برنامه مفصل و اجرائی داریم که از همان روز اول شروع به کار دولت چهاردهم مردم احساس خواهند کرد که جیبشان پرقدرت است.
دستگاه های اقتصادی دولتی باید پناهگاه مردم باشند
وی اشاره کرد: دستگاه های اقتصادی دولتی باید پناهگاه مردم باشند؛ متأسفانه بودجه دولت صرف هزینه های جاری می شود چرا باید این اتفاق بیافتد وقتی گره ی از کار مردم باز نمی شود؟ مردم نگران هستند که چرا مشکلشان حل نمی گردد.
جلیلی اضافه کرد: ۱۲ سال است با صنوف جلسات مختلف برگزار کرده ایم؛ از همین روز شنبه هفته آتی کار برای بهبود معیشت مردم شروع خواهد شد. مصوبات ما در کوتاه مدت قابل اجرا می باشد. البته تعدادی از مشکلات ناشی از مباحث مربوط به اقتصاد کلان است که البته برای آن هم برنامه داریم.

در ادامه این مراسم، تعدادی از بازاریان نقطه نظرات خودرا به جلیلی ارائه کردند؛ یکی از بازاریان اظهار داشت: طی سالهای قبل مسؤولان قول های زیادی دادند که خسته شده ایم. شما هم قول می دهید و بعد فراموش می کنید.
این فعال اقتصادی اشاره کرد: در ایران به بازار کم محلی می کنند. وعده ای که می دهند را فراموش می کنند. کاندیداها به بازار می آیند تا رأی جمع کنند اما بعد ما را فراموش می کنند.
مجتبی صفایی رییس اتاق اصناف ایران نیز اظهار داشت: اصناف جایی کار می کنند که مسجد در محلش است، اینجا همان جایی است که امام گفت اگر بازار نباشد حوزه علمیه هم نیست. بازار نقش پررنگی در پیروزی انقلاب داشت.
وی اضافه کرد: در گذشته وزیری بر سرکار بود که ما تماس می گرفتیم و مشکلات را می گفتیم اما او تلفن را روی ما قطع می کرد.
صفایی به لزوم مشورت با فعالان اقتصادی قبل از گرفتن تصمیم اشاره نمود و اظهار داشت: طبق قانون بهبود کسب کار دولتمردان ابتدا باید نظر فعالان اقتصادی را جویا شوند و بعد قانون تدوین و تصویب کنند. منتهی به این قانون عمل نمی شود؛ به عنوان نمونه همین یک ماه پیش یک قانون مالیاتی وضع کردند و پس از اتمام کار از ما مشورت گرفتند.
وی اشاره کرد: هیچ گاه از تعطیلی بازار کسی منتفع نشده و نمی شود؛ ما خوشحال نیستیم که بازار در حالت رکود و تعطیلی قرار گیرد.منبع:

1403/04/11
12:16:12
5.0 / 5
108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal