ستاری در مراسم رونمایی از دو داروی ضددیابت اعلام كرد

همكاری وزارت بهداشت در تسریع تولید داروهای استارتاپ ها

همكاری وزارت بهداشت در تسریع تولید داروهای استارتاپ ها

به گزارش لیدی شال معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به همكاری مناسب وزارت بهداشت با استارتاپ ها اظهار داشت: این همكاری سبب شده كه تعداد قابل توجهی از داروهای تولیدشده به مرحله تولید برسند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا دكتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از دو داروی ضد دیابت، اضافه كرد: حركتی كه در شتابدهنده ها شروع شده است، متد جدیدی برای حل و رفع مشكلات و مسایل كشور است.
وی با تاكید بر اینكه این روش جدید اساساً توسعه می یابد، اظهار نمود: شتابدهنده پرسیس ژن یكی از نمونه های موفق در این زمینه است.
ستاری افزود: آنچه كه از ما به یادگاری می ماند، همین جوانانی هستند كه در شركت های دانش بنیان فعال می شوند.
معاون علمی رئیس جمهور افزود: هم اكنون بیشتر از ۲۰۰ فارغ التحصیل دوره دكتری در این شتابدهنده مشغول به فعالیت شدند كه اگر می خواستیم آنها را استخدام نماییم، بودجه زیادی را می طلبید.
وی با اشاره به اینكه این روش در معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری پیگیری می شود، تصریح كرد: علاوه بر آن كارخانه های نوآوری در كنار دانشگاه ها و مراكز شهری تقویت خواهند شد.
ستاری با اشاره به همكاری مناسب وزارت بهداشت در تسریع زمان آزمایش و تست های دارویی، اضافه كرد: این همكاری سبب شده كه عدد مناسبی از داروهای تولیدشده در شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها ثبت گردد و یا به مرحله تولید برسند.1398/02/17
14:23:28
5.0 / 5
4927
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal