۸ و هشت دهم میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شد

۸ و هشت دهم میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شد

به گزارش لیدی شال، در ۵ ماهه سالجاری ۸ میلیون و ۸۵۳ هزار تن کالای اساسی به ارزش ۶ میلیارد دلار وارد کشور شده است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، بنا بر اعلام گمرک ایران، در ۵ ماهه سالجاری حدود ۸.۸ میلیون تن کالای اساسی به کشور وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی ۷.۵ درصد و از حیث ارزش ۱۳.۵ درصد کاهش را نشان داده است.
این گزارش در مورد ۵ قلم اول کالای اساسی وارده به کشور در ۵ ماهه سالجاری می افزاید: در این مدت یک میلیارد و ۴۹۵ میلیون دلار ذرت، یک میلیارد و ۱۴۶ میلیون دلار روغن های خوراکی، ۸۹۵ میلیون دلار انواع دانه های روغنی، ۶۳۳ میلیون دلار برنج و ۵۳۵ میلیون دلار گندم وارد کشور شده است.
بنابراین گزارش جو با ۲۸۵ میلیون دلار، شکر خام با ۱۵۵ میلیون دلار، لاستیک سنگین با ۱۴۹ میلیون دلار، کاغذ چاپ و تحریر با ۱۱۵ میلیون دلار و خمیر کاغذ با ۱۰۷ میلیون دلار ۵ قلم بعدی عمده کالای اساسی وارده را به خود اختصاص دادند.
این گزارش در مورد بیشترین میزان افزایش در در میان ۱۰ قلم عمده کالاهای اساسی وارداتی در ۵ ماه سالجاری می افزاید: جو با ۹۹ درصد، ذرت با ۳۶ درصد و روغن های خوراکی با ۳۱ درصد، از بیشترین افزایش در میان کالاهای اساسی وارده به کشور برخوردار بودند.
بنابراین گزارش بیشترین میزان کاهش در میان ۱۰ قلم عمده واردات کالاهای اساسی در ۵ ماه سالجاری به ترتیب در ارتباط با برنج با ۵۵ درصد، گندم ۵۱ درصد و شکر خام با ۴۰ درصد بوده است.

1402/06/11
12:19:13
5.0 / 5
234
تگهای خبر: واردات , وارداتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal