با وجود ممنوعیت صورت گرفت

واردات بیشتر از ۱۲۰۰ خودرو در یك ماه!

واردات بیشتر از ۱۲۰۰ خودرو در یك ماه!

لیدی شال: آمار گمرك ایران حاكی از این است كه در شهریور امسال بیشتر از ۱۲۰۰ خودرو به ایران وارد شده است.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بر مبنای تازه ترین آمار گمرك ایران از تجارت خارجی شش ماهه نخست سال جاری، در این مدت ۱۳ هزار و ۷۷۱ دستگاه خودروی سواری به ارزش ۳۹۷ میلیون و ۵۷۰ هزار دلار به ایران وارد شده است.

واردات خودرو به ایران از ۲۰ كشور دنیا انجام شده كه در این میان جمهوری كره با صادرات ۵۲۳۷ دستگاه خودرو، بیشترین سهم را در بین واردات خودروی سواری ایران به خود مختص كرده است و بعد از آن امارات متحده عربی با ۳۸۳۸ دستگاه و آلمان با ۱۵۰۹ دستگاه خودروی سواری، بزرگ ترین صادركنندگان خودرو به ایران در این مدت به شمار می روند.

واردات خودروی سواری به ایران در حالی به بیشتر از ۱۳ هزار و ۷۰۰ دستگاه رسیده است كه برپایه تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابتدای تیرماه امسال واردات خودروی سواری به كشور ممنوع شده است.

از سوی دیگر مشاهده آمار گمرك ایران نشان داده است كه در پنج ماهه نخست سال جاری ۱۲ هزار و ۵۱۲ دستگاه خودروی سواری به ایران وارد شده بود و بدین سان می توان اظهار داشت كه باقی خودروها یعنی تعداد ۱۲۵۹ دستگاه خودرو در ماه ششم یعنی در شهریور ماه به ایران وارد شده است.

واردات این خودروها امكان دارد مربوط به ثبت سفارش های قبلی باشد، اما در غیر این صورت لازم است كه گمرك ایران توضیحاتی را درباره ادامه واردات خودروی سواری در عین ممنوعیت عرضه كند.
1397/07/22
21:59:03
0.0 / 5
4741
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal