به دلیل نبود اعلام آمادگی از سوی عراق؛

فعالیت تجاری در مرزهای شلمچه و چذابه همچنان متوقف است

فعالیت تجاری در مرزهای شلمچه و چذابه همچنان متوقف است

به گزارش لیدی شال، دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان اظهار داشت: از سرگیری صادرات از مرزهای شلمچه و چذابه پیگیری شده اما طرف عراقی هنوز آمادگی خودرا برای از سرگیری صادرات اعلام نکرده است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، شهلا عموری ظهر با اعلان اینکه فعالیت تجاری در دو مرز شلمچه و چذابه همچنان متوقف است و صادراتی هم اکنون از این مرزها صورت نمی گیرد، اظهار داشت: همه زیرساخت ها و شرایط برای از سرگیری صادرات بعد از ایام اربعین در این مرزها از طرف ایران آماده است اما طرف عراقی هنوز آمادگی خودرا برای از سرگیری صادرات اعلام نکرده است.
وی اظهار داشت: هم اکنون باتوجه به آمادگی مرزهای خوزستان درحال پیگیری برای از سرگیری صادرات از مرزهای شلمچه و چذابه هستیم و امیدواریم با همکاری عراق این مسئله هرچه سریع تر صورت گیرد.
دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان افزود: بمحض اعلام آمادگی کشور عراق در مرزهای خوزستان، گمرکات آماده ارائه خدمات گمرکی به بازرگانان و تجار محلی و شروع باردیگر صادرات کالا هستند.
وی اظهار داشت: از تاریخ ۱۴ شهریورماه امسال کشور عراق اعلام نمود به سبب ظرفیت محدود گمرکات خود در پذیرش همزمان کامیون های تجاری و زوار اربعین حسینی، واردات کالا از مرزهای شلمچه، چذابه و مهران تا ۲۶ شهریور انجام نشود.


منبع:

1401/06/29
12:16:41
5.0 / 5
36
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal