با محوریت سازمان برنامه و بودجه؛

شروع فرایند تدوین برنامه هفتم توسعه با دستور رئیس جمهور دردولت

شروع فرایند تدوین برنامه هفتم توسعه با دستور رئیس جمهور دردولت

به گزارش لیدی شال، سرپرست معاونت امور مجلس، حقوقی و توسعه منطقه ای سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: به دنبال ابلاغ سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه، رئیس جمهور دستور آغاز رسمی تدوین آنرا صادر کرد.به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، بابک افقهی اظهار داشت: به دنبال ابلاغ سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه، توسط مقام معظم رهبری، رئیس جمهور محترم دستور آغاز رسمی تدوین برنامه هفتم توسعه در دولت سیزدهم توسط سازمان برنامه و بودجه کشور را صادر کردند.
وی اضافه کرد: البته تمهید مقدمات و جلسات مختلف مطالعات تدوین برنامه هفتم توسعه پارسال و به دستور دکتر میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه با محوریت دو بازوی پژوهشی سازمان یعنی مرکز آینده نگری و مؤسسه عالی پژوهش و برنامه ریزی شروع شده بود.
سرپرست معاونت امور مجلس، حقوقی و توسعه منطقه ای سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: همچون اقدامات مهم دیگر برگزاری جلسات مختلف نخبگی با حضور کارشناسان اساتید دانشگاهی در حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه جهت بررسی مدلهای مختلف و انتخاب بهترین مدل مناسب برای تمرکززدایی در برنامه توسعه و افزایش اختیارات به استان ها برای تبلور ظرفیت های فراوان آنها برای تحقق بیشتر پیشرفت در کشور بود.
وی افزود: تمرکززدایی و توجه به توسعه استان ها یکی از رویکرد مهم تدوین برنامه هفتم توسعه در دولت سیزدهم و بر مبنای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری خواهد بود که مبتنی بر آمایش سرزمین، تجهیز منابع لازم از راه ایجاد صندوق های استانی و افزایش قدرت تصمیم گیری در استان هاست.
افقهی خاطرنشان کرد: پیشبینی می شود تا آخر فروردین ماه سال آینده نسخه اولیه برنامه به هیئت محترم وزیران تقدیم شود و بعد از آن روند بررسی و تصویب برنامه هفتم در دولت و مجلس آغاز شود.
این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: بنا بر تاکید رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه جهت استفاده از همه ظرفیت های کارشناسی و نخبگی در تدوین برنامه هفتم توسعه، این سازمان آماده پذیرش پیشنهادها، نظرات و استفاده از ظرفیت های ارزشمند دانشگاه ها و قطب های علمی و گروههای کاری اتاق های بازرگانی، تعاون و فعالان اقتصادی سراسر کشور به صورت سازماندهی شده و کارآمد است.


منبع:

1401/06/23
10:47:15
5.0 / 5
350
تگهای خبر: اقتصادی , بازرگانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal