دبیر اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان صنایع لبنی استان خبر داد

کاهش 20 درصدی تقاضای محصولات لبنی در خراسان رضوی

کاهش 20 درصدی تقاضای محصولات لبنی در خراسان رضوی

به گزارش لیدی شال خراسان رضوی دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع لبنی خراسان رضوی اظهار داشت: وضعیت تقاضای لبنیات در ایام ابتدایی افزایش قیمتها با روند کاهشی روبرو شده بود اما به مرور زمان به ثبات رسید. از اوایل خرداد ماه تا کنون که قیمت محصولات لبنی افزایش پیدا کرده، در خراسان رضوی با کاهش ۲۰ درصدی تقاضای محصولات لبنی مواجه بوده ایم.مهدی هدایت نیا در گفتگو با ایسنا در مورد چگونگی وضعیت تولید و تقاضای لبنیات در خراسان رضوی اظهار نمود: وضعیت تولید لبنیات در خراسان رضوی تغییری پیدا نکرده و روال کار مثل گذشته صورت می گیرد. بعضی از کارخانه هایی که با کاهش تقاضا و فروش رو به رو شده اند، مبادرت به تولید محصولات با ماندگاری بالا کرده اند تا محصولات مد نظر در بازه زمانی گسترده تری به فروش برسد.

وی اضافه کرد: زمانی که ارز ترجیحی حذف شد، مسؤلان ذی ربط خواهان تأمین نقدینگی لازم از طرف دولت شدند. به دنبال این درخواست مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار به تولید محصولات لبنی اختصاص داده شد که تا به امروز هیچ مبلغی از آن پرداخت نشده است.

هدایت نیا تصریح کرد: همینطور دولت تصمیم به تبدیل یارانه نقدی به یارانه کالایی گرفته بود که فعلاً از اجرای این تصمیم هم خبری نیست اما پیشبینی می شود در شهریور ماه سال جاری این مورد به وقوع بپیوندد. عملیاتی شدن این امر می تواند کاهش فروش و تقاضای محصولات لبنی را جبران کند.

منبع:

1401/05/19
12:03:58
5.0 / 5
186
تگهای خبر: فروش , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal