کالاهای استان تهران بیشتر به کدام کشورها صادر می شود؟

کالاهای استان تهران بیشتر به کدام کشورها صادر می شود؟

سرپرست معاونت امور تجاری و توسعه تجارت سازمان صمت استان تهران از صادرات 298 میلیون دلاری طی سه ماهه نخست امسال از استان تهران آگاهی داد و اظهار داشت که بیش از 64 درصد صادرات استان تهران به کشورهای ترکیه، عراق، افغانستان، آلمان و پاکستان انجام شده است.


حسن میرزایی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه هم اکنون ۱۴ هزار و ۳۷۶ کارت تجاری در تهران فعال است، اظهار نمود: در سه ماهه نخست امسال تعداد ۶۰۹ کارت تجاری صادر و ۱۴۰۴ فقره تمدید شده است. همین طور برمبنای آمارها در طول این مدت بیش از ۵۰ درصد از کارت تجاری فعال کل کشور و ۵۵ درصد ثبت سفارشات در استان تهران انجام شده است.
میرزایی همین طور با اعلان اینکه طی سه ماهه اول امسال ۱۸۰ هزار تن کالا به ارزش ۲۹۸ میلیون دلار از تهران انجام شده، اشاره کرد: صادرات از استان تهران نسبت به سه ماهه اول سال قبل ۳۷.۹۶ درصد افزایش داشته است.
بگفته این مقام مسئول این کالاها به بالای ۱۶۰ کشور جهان صادر گردیده است که مهم ترین آنها ترکیه، عراق، افغانستان، آلمان و پاکستان است. سهم این بازارها از کل صادرات استان ۶۴.۰۹ درصد بوده است.
کالاهای وارداتی تهران بیش از کدام کشورها وارد می شود؟
سرپرست معاونت امور تجاری و توسعه تجارت سازمان صمت درباره واردات کالا نیز اظهار داشت: در طول این مدت ۱۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۲۶۴۴ میلیون دلار به استان وارد شده که در مقایسه با سال قبل ۹.۷۶ درصد افزایش داشته است. پنج بازار نخست وارداتی استان تهران نیز امارات متحده عربی، چین، ترکیه، آلمان و سوئیس است که سهم این بازارها از کل واردات استان ۷۹.۰۸ درصد بوده است.1401/05/09
20:07:03
5.0 / 5
87
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal