رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور خبر داد؛

رشد ۷۳ درصدی مالیات ابرازی عملکرد ۱۴۰۰ اشخاص حقوقی

رشد ۷۳ درصدی مالیات ابرازی عملکرد ۱۴۰۰ اشخاص حقوقی

به گزارش لیدی شال رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از رشد ۷۳ درصدی مالیات ابرازی عملکرد اشخاص حقوقی نسبت به سال قبل اطلاع داد.به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان امور مالیاتی، داوود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد: مالیات ابرازی در تیرماه سال جاری به علت مشارکت و تمکین داوطلبانه اشخاص حقوقی در کشور نسبت به عملکرد سال قبل ۷۳ درصد رشد داشته است.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر این که مالیات عامل شفافیت اقتصادی و رشد اقتصاد کشور می شود اضافه کرد: سال جاری در مهلت تعیین شده برای عرضه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی، بیشتر از ۳۳۰ هزار فقره اظهارنامه از جانب اشخاص حقوقی دریافت شد که عرضه اظهارنامه تسلیمی از جانب اشخاص حقوقی هم در این پایه مالیاتی رشد داشته قابل توجهی داشته است.
رئیس کل امور مالیاتی کشور در مورد اشخاص حقیقی هم از رشد ۲۰۰ درصدی مالیات ابرازی در این بخش اطلاع داد. وی ضمن اشاره به این که سال جاری در مقایسه با سال قبل در بخش اشخاص حقیقی مشارکت بسیار خوبی وجود داشته است، اضافه کرد: مودیان محترم مالیاتی به صورت داوطلبانه و بر مبنای اعتماد متقابل بین سازمان و مودیان این سازمان و همینطور بر مبنای اصل شفافیت فعالیت اقتصادی مالیات ابرازی خویش را ۲۰۰ درصد برای عملکرد ۱۴۰۰ در مقایسه با عملکرد ۱۳۹۹ بالا بردند.
وی ضمن تشکر از مودیان محترم مالیاتی در ابراز صادقانه مالیات به سازمان مالیاتی تاکید کرد: رشد در اظهارنامه ها و درآمد ابرازی نشان از اعتماد در میان سازمان امور مالیاتی و مودی دارد که منجر به گسترش عدالت مالیاتی و توسعه اقتصادی در کشور می شود.منبع:

1401/05/09
13:10:10
5.0 / 5
89
تگهای خبر: اقتصادی , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal