رحیمی:

مصرف کننده دیگر توان پرداخت افزایش قیمت خودرو را ندارد

مصرف کننده دیگر توان پرداخت افزایش قیمت خودرو را ندارد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر خودروسازان قیمت ها را بالا برند جنبه سوداگری دارد و به نفع واسطه ها است، چونکه مصرف کننده دیگر توان پرداخت این هزینه را ندارد.


بهزاد رحیمی در گفت و گو با ایسنا، در مورد درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت محصولاتشان، بیان نمود: با عنایت به بررسی صورت های مالی و عملکرد خودروسازان، زیان ده بودن آنها محرز است، اما بطور قطع این مورد از راه افزایش قیمت جبران نمی گردد و بازار و مردم دیگر کشش قیمت های بیشتر از این را ندارند.
وی ضمن اشاره به این که اگر افزایش قیمتی هم باشد فقط جنبه سوداگری دارد و به نفع واسطه ها است، چونکه مصرف کننده دیگر توان پرداخت این هزینه را ندارد، اظهار داشت: خودروسازان باید هزینه های خودشان را مدیریت کنند و قیمت تمام شده شان را پایین بیاورند و الّا از این طریق نه مجلس و نه افکار عمومی پذیرای این افزایش نیست.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اینکه در زیان ده بودن خودروسازان شکی نیست، تصریح کرد: قرار نیست خودروسازان با همان روال خودشان مسیر را ادامه دهند و بعد افزایش و زیانشان را از جیب مردم تأمین کنند.
رحیمی در پاسخ به این سؤال که خودروسازان در ارتباط با ارتقای کیفیت محصولاتشان معتقدند که ابتدا قیمت ها و تولیداتشان را بالا برند بعد به بحث کیفیت می پردازند، اظهار داشت: این شرط و چرخه مردود است. خودروسازان در هر شرایط قیمتی باید به فکر کاهش قیمت، مدیریت هزینه ها و افزایش کیفیت محصولاتشان باشند. البته تا حالا هم کیفیت رضایت بخشی نداشته اند هر چند خودشان برنامه ای برای خارج کردن خودرو های بی کیفیت و یا فاقد کسب استانداردها داشتند.
بیشتر بخوانید:
جدی: در وضعیت فعلی هرگونه افزایش قیمت خودرو باعث تنش در بازار می شود
سلیمی: نباید همه هزینه افزایش قیمت خودرو از جیب مردم جبران شود
ایزدخواه: عرضه خودرو در بورس کالا تنها راه رفع مشکل خودروسازان است
وی با تکیه بر این که کیفیت شرط اصلی است و ارتباطی با مبحث افزایش قیمت ندارد، اظهار داشت: این یک شرط باطل است که توجیهی ندارد و مجلس هم از این سیاست و صحبتی که خودروسازان می کنند به هیچ عنوان حمایت نمی کند.1401/04/20
08:10:13
5.0 / 5
166
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal