اقتصاد ژاپن به کدام سو می رود؟

اقتصاد ژاپن به کدام سو می رود؟

لیدی شال: تولید کارخانه ژاپن در ماه می، بیشترین افت ماهانه را در دو سال اخیر به ثبت رساند برای اینکه قرنطینه های کووید-19 چین و کمبود نیمه هادی ها و سایر قطعات به تولیدکنندگان خسارت زد و به نشانه های نگران کننده ای برای اقتصادی که در کوشش برای بهبود قوی است افزود. این کاهش همین طور چالشی را که سومین اقتصاد بزرگ جهان در غلبه بر اختلالات عرضه و قیمت بالای مداوم مواد خام و انرژی با آن مواجه می باشد را نشان میدهد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، داده های رسمی نشان داد که تولید کارخانه ها در ماه می ۷.۲ درصد نسبت به ماه قبل کم شد برای اینکه تولید اقلامی مانند اتومبیل و همین طور ماشین آلات الکتریکی و چندمنظوره به شدت کم شد. این کاهش که شدیدترین کاهش ماهانه از زمان افت ماهانه ۱۰.۵ درصدی در ماه می ۲۰۲۰ را نشان داد، بسیار بالاتر از کاهش ۰.۳ درصدی بود که اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند.
مارسل تیلیانت، اقتصاددان ارشد ژاپنی در کپیتال اکونومیکس اظهار داشت: افت تولید صنعتی در ماه می نشان میدهد که بهبود ژاپن باز هم ناامیدکننده است.
وی ادامه داد: عقل سلیم نشان میدهد که کمبود عرضه مقصر اصلی است. با این وجود، این واقعیت که موجودی انبارها باوجود کاهش تولید بطور کلی پایدار بودند، نشان میدهد که تقاضای ضعیف نقش مهمی ایفا می کند. این داده ها یک روز بعد از آن منتشر می شود که تویوتا موتور، بزرگ ترین خودروساز جهان از نظر فروش، اعلام نمود که هدف کاهش تولید جهانی خود در ماه می را از دست داده است.
تویوتا در ماه گذشته ۶۳۴ هزار و ۹۴۰ دستگاه خودرو در سراسر جهان تولید کرد که در مقایسه با هدف خود برای حدود ۷۰۰ هزار دستگاه که ۵۰ هزار دستگاه از ۷۵۰ هزار دستگاه در اواسط آوریل به سبب محدودیت های همه گیری در شانگهای کاهش داده بود.
در صورتیکه فعالیت در بخش خدمات ژاپن تا حدودی به سبب افزایش خفیف هزینه های بعد از همه گیری رو به افزایش است، بخش تولید این کشور با فشار ناشی از اختلالات تامین قطعات و تراشه های فناوری پیشرفته مواجه می باشد.
رویترز عنوان نمود که دولت ارزیابی خود از تولید صنعتی را کم کرد و اظهار داشت که درحال تضعیف است. تولیدکنندگانی که توسط وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت مورد بررسی قرار گرفتند، انتظار داشتند که تولید در ژوئن ۱۲ درصد افزایش یابد و بعد از آن در جولای ۲.۵ درصد افزایش یابد.
منبع:

1401/04/10
13:28:15
5.0 / 5
179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal