معاون اقتصادی رئیس جمهور:

کنترل تورم احتیاج به زمان دارد

کنترل تورم احتیاج به زمان دارد

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تکیه بر این که کنترل تورم احتیاج به زمان دارد، اظهار داشت: نظر به گرانی های بین المللی در کالاها میزان واردات روند بهتری پیدا کرده و گندم به میزان کافی وجود دارد.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، محسن رضایی ظهر امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به وضعیت بازار و گرانی های کالاهای اساسی اظهار داشت: نگرانی های مردم دغدغه های ما هم است اما چند اشکال در کار وجود داشت که همگی درحال برطرف شدن هستند.
وی اضافه کرد: مساله نظارت ها یکی از اشکالات بود به صورتی که سازمان تعزیرات در بعضی از شهرستان ها نیرویی برای نظارت نداشت.
معاون اقتصادی رئیس جمهور اظهار داشت: میزان مجازات محتکران و گران فروشان در ارتباط با ۲۰ سال قبل بود، مثلا برای فردی که ۱۰ میلیارد تومان احتکار کرده، ۱۰ میلیون جریمه اثر چندانی ندارد و ازاین رو مجازات ها جدی تر شد و ابزار کافی به تعزیرات تعلق گرفت.
وی بیان نمود: با عنایت به گرانی های بین المللی در کالاها الان میزان واردات روند بهتری پیدا کرده و گندم و ذرت به میزان کافی وجود دارد.
رضایی اظهار داشت: همینطور کمبودهایی در کُنجانه و دانه های روغنی وجود داشت که سبب شد روغن گرانفروشی شود اما با بسیجی که صورت گرفت، این کمبودها درحال برطرف شدن بوده و وضعیت کالاها بهتر از یک ماه قبل است.
وی خاطرنشان کرد: بزرگترین تحولات اقتصادی اگر روی یک بستر ناآرامی صورت گیرد، آثار مثبت کار دیده نمی گردد چونکه در یک فضای غیرمناسب صورت می گیرد چون تورم ۵۰ ساله ایران مانند یک باتلاقی، اقتصاد ایران را در بر گرفته است.
معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: ما از سال قبل شروع کردیم و آرام آرام عوامل این تورم را به کنترل در می آوریم ولی این تورم مزمن شده و بخصوص در چهار سال گذشته بالای ۳۰ درصد تورم داشتیم که احتیاج به زمان دارد.
وی تشریح کرد: تورم ایران در سالهای ۹۷ ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ به ترتیب ۳۰، بیشتر از ۳۰، ۴۰ و ۴۰ درصد بود که این مورد قدرت خرید مردم را کاهش داده است.
رضایی تصریح کرد: باید این تورم و این باطلاق ۵۰ ساله اقتصاد ایران را حل کرد که کار شروع شده و امیدواریم با بسیج مردمی بتوانیم این مورد را جمع نماییم.


منبع:

1401/03/31
23:15:24
5.0 / 5
191
تگهای خبر: اقتصادی , بازار , طلا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal