نامه نگاری رئیس سازمان خصوصی سازی با وزیر صمت؛

قیمت پایه بلوک های خودروسازان خیلی بیشتر از قیمت فعلی تابلو است

قیمت پایه بلوک های خودروسازان خیلی بیشتر از قیمت فعلی تابلو است

رئیس سازمان خصوصی سازی در نامه ای به وزیر صمت در مورد فروش بلوک های ایران خودرو و سایپا اظهار داشت: مطابق برآوردهای اولیه، قیمت پایه بلوک های این دو شرکت بسیار بیش تر از قیمت فعلی تابلو است.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، رئیس سازمان خصوصی سازی در نامه ای به وزیر صمت در مورد فروش بلوک های ایران خودرو و سایپا اعلام نمود: مطابق برآوردهای اولیه، قیمت پایه بلوک های سایپا و ایران خودرو با عنایت به ارزش مدیریتی آنها بسیار بیش تر از قیمت فعلی تابلو است.
در این نامه آمده است: احتراماً، پیرو دستور ریاست محترم جمهور در مورد لزوم عرضه مجموع سهام متعلق به دولت در دو شرکت ایران خودرو (سهامی عام) و سایپا (سهام عام)، به استحضار می رساند؛ به استناد مصوبه مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ هیأت محترم واگذاری، به ترتیب معادل ۵٫۷۲ درصد و ۱۷٫۳۱ درصد از سهام متعلق به دولت (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در شرکتهای ایران خودرو (سهامی عام) و سایپا (سهامی عام) در لیست شرکتهای مشمول واگذاری سال ۱۴۰۱ این سازمان درج شده است.
همانگونه که مستحضرید، سهام باقیمانده دولت در این دو شرکت بسیار ارزشمند و طلابی تلقی می شود و اساسا برای واگذاری آن به صورت بلوکی باید ارزش مدیریتی این سهام هم ارزش گذاری و لحاظ شود که مطابق برآوردهای اولیه با محاسبه اضافه ارزش بلوکی سهام دولت قیمت پایه این بلوک ها خیلی بیشتر از قیمت های فعلی روی تابلو خواهد بود.
از سوی دیگر فروش سهام تودلی این شرکت ها اخیراً در دستور کار وزارت صمت قرار گرفته است این در شرایطی است که می توان، سهام باقیمانده دولت و سهام تودلی این شرکت ها را با هم به صورت بلوک واحد عرضه نمود که ارزندگی آن هم حفظ شود.
البته این اقدام مستلزم همکاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است تا با جایگزینی وثائق و آزاد سازی سهام دولت در این دو شرکت، امکان تحقق چنین پیشنهادی فراهم شود.
سازمان خصوصی سازی آمادگی خویش را جهت همکاری کامل در اجرای پیشنهادات فوق با آن وزارت خانه اعلام می نماید.

1401/03/30
23:45:59
5.0 / 5
177
تگهای خبر: خصوصی , زندگی , طلا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal