استاندار خراسان رضوی مطرح كرد؛

آمادگی خراسان رضوی برای توسعه روابط اقتصادی با فنلاند

آمادگی خراسان رضوی برای توسعه روابط اقتصادی با فنلاند

به گزارش لیدی شال مشهد ـ استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: روابط ایران و فنلاند روابط قدیمی است و از روابط گسترده با فنلاند استقبال می نماییم.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، یعقوبعلی نظری در دیدار با سفیر کشور فنلاند در ایران اظهار نمود: این استان ظرفیت های خوبی در بخشهای مختلف همچون کشاورزی، صنعتی و معدنی دارد و آمادگی گسترش روابط با سایر کشورها نظیر فنلاند را داریم.
استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: به رغم تحریم های آمریکا روابط اقتصادی و تجاری خوبی با همه کشورها داریم و با خنثی سازی تحریم ها این روابط گسترش یافته است.
وی اظهار داشت: با کشورهای اروپایی هم توسعه روابط داشته ایم و امیدواریم ملت ها و کشورها برمبنای استقلال بتوانند با یکدیگر روابط برقرار کنند و بر طبق این استقلال، روابط بهتری با کشورهای مختلف در زمینه اقتصادی و کشاورزی برقرار شود.
نظری بیان کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با همه کشورهاست و امیدواریم این سفر مقدمه ای برای توسعه روابط با فنلاند باشد.
استاندار خراسان رضوی درباب اتباع افغانستانی نیز اظهار داشت: در استان میزبان پناهجویان زیادی از افغانستان هستیم، پذیرایی از پناهندگان وظیفه همه کشورهاست و امیدواریم فنلاند نیز در این عرصه همکاری داشته باشد.
توسعه ارتباطات اقتصادی ایران و فنلاند
سفیر فنلاند در تهران نیز اظهار داشت: فنلاند عضو اتحادیه اروپا و تحت تأثیر سیاست این اتحادیه است و حفظ روابط حسنه با جمهوری اسلامی از اهداف سیاستمداران این کشور است.
"کاری کاهیلوتو" افزود: توسعه ارتباطات اقتصادی نیز مدنظر است، در این راه همکاری اتاق تجاری مشترک ایران و فنلاند در تهران را داریم که تأثیرگذار است.


منبع:

1401/03/26
10:21:45
5.0 / 5
207
تگهای خبر: اقتصادی , تجاری , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal