شورای رقابت درباره جوجه كُشی مدعی شد

پای تبانی در بین است!

پای تبانی در بین است!

به گزارش لیدی شال شورای رقابت مدعی شده که جریان جوجه کُشی مصداق تبانی بوده است، با این وجود این شورا هیچ سند و توضیحی در مورد آن عرضه نکرده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، توکلی- مدیر روابط عمومی شورای رقابت- در توییتی اعلام نموده است: "شورای رقابت به مبحث جوجه کُشی ورود کرده و آنرا مصداق تبانی می داند. هماهنگونه که پیش از این در سال ۱۳۹۹ تمام تلاش خویش را برای محکومیت و توقف این رفتار انجام داد."

این در حالی است که پیگیری ایسنا از شورای رقابت برای دریافت توضیح بیشتر در مورد ادعای مطرح شده و این که شورا بر مبنای کدام دلیل به تبانی بودن ماجرای جوجه کشی رسیده است با توضیحی همراه نبود.

ماجرا از این مقرر است که به تازگی فیلمی در فضای مجازی منتشر گردید که نشان می داد یک واحد مرغداری با ادعای کمبود و گرانی نهاده های تولید و دان مرغ مبادرت به معدوم سازی هزاران قطعه جوجه کرده است.

در همین رابطه نامه ای منتشر که در آن انجمن جوجه یکروزه اعلام نموده بود "واحدهایی که به علت کاهش تقاضای جوجه ریزی، جوجه های تولیدی شان به فروش نرفته و در جوجه کشی می ماند برای پیشگیری از معدوم شدن جوجه ها طی نامه ای با عنوان معاونت امور دام یا مدیرکل طیور یا ریاست سازمان جهادکشاورزی استان و رونوشت به انجمن جوجه یکروزه، تعداد جوجه جذب نشده را اعلام تا در صورت امکان با کمک دستگاههای ذیربط نسبت به جذب جوجه یکروزه اقدام گردد." همینطور تاکید شده بود از انتشار هر گونه عکس و فیلم معدوم سازی در فضای مجازی خودداری شود که با سو استفاده عوامل فرصت طلب باعث تضییع شدن حق و حقوق تولیدکنندگان این بخش نشود.

این جریان در حالی همچنان مبهم باقی مانده و وزارت جهاد کشاورزی در این رابطه توضیحی عرضه نکرده است، که بحث کمبود نهاده هم مطرح بوده است.

اما بهادری -سخنگوی دولت- در واکنشی به این اتفاق خواسته بود که جوجه کُشی را متوقف کنند.

وی گفته بود که ‏"دولت مرغ مازاد تولیدی را می خرد. به منظور تأمین سرمایه در گردش مرغ داران و دام داران ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مناسب تصویب شده و عوارض صادرات مرغ و تخم مرغ صفر و ممنوعیت صادرات برداشته شد. با این اوصاف حتی بهانه ای هم برای کار خلاف شرع و ضدحقوق حیوانات، جوجه کُشی نیست."
1401/03/11
23:07:31
5.0 / 5
458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal