اقدام مغایر قانون گمرکها در دریافت عوارض صادراتی

اقدام مغایر قانون گمرکها در دریافت عوارض صادراتی

به گزارش لیدی شال بنا بر اعلام مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه به مدیرکل دفتر صادرات و واردات، برخلاف مصوبه قانونی در صورتی که مدت مصوبه ستاد تنظیم بازار در ارتباط با عوارض صادراتی پلکانی تا ابتدای خرداد ماه سال جاری بوده است، اما گمرکات هنوز نسبت به دریافت عوارض اقدام می کنند که فاقد وجاهت قانونی می باشد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، سیف الله امیری- امروز (شنبه ۷ خردادماه) در نامه ای خطاب به سعید عباسپور (مدیرکل دفتر صادرات و واردات)، تاکید کرده است که مصوبه ستاد تنظیم بازار دولت در دریافت عوارض صادراتی پلکانی تا آخر اردیبهشت ماه بوده و تابحال مصوبه ای در خصوص تمدید آن ابلاغ نشده است؛ بنابراین هرگونه اقدام گمرک در مورد دریافت عوارض صادراتی پس از یکم خرداد ماه فاقد سند قانونی می باشد.
وی در نامه خود آورده است:
"پیرو نامه شماره ۶۰/۲۶۹۷۶ تاریخ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ این معاونت، مبحث ابلاغی ستاد تنظیم بازار به اطلاع می رساند، با توجه به این که در بند ۸ مصوبه شماره ۳۸۷۲۹/م ص تاریخ ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ جلسه بیست و دوم ستاد تنظیم بازار، مهلت مصوبه مذکور تا ابتدای خرداد ۱۴۰۱ تعیین شده و تابحال تمدید نشده است. برای دوره بعدی احتیاج به تمدید مصوبه از جانب ستاد تنظیم بازار وجود دارد.
علیرغم صراحت در متن مصوبه در خصوص این که مصوبه مذکور تا ابتدای خرداد ۱۴۰۱ اعلام شده است اما گمرکات هنوز نسبت به دریافت عوارض اقدام می کنند که خلاف مصوبه است؛ بنابراین خواهشمند است تا تمدید مجدد آن اقدام لازم برابر مقررات گمرک جمهوری اسلامی به عمل آید. "
منبع:

1401/03/07
22:47:12
5.0 / 5
157
تگهای خبر: بازار , تجارت , صادرات , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal