مدیرعامل واگن پارس:

ایران نیازمند ۲۰۰۰ واگن متروست ولی ۵ سال است که واگن سازها سفارشی دریافت نکرده اند

ایران نیازمند ۲۰۰۰ واگن متروست ولی ۵ سال است که واگن سازها سفارشی دریافت نکرده اند

به گزارش لیدی شال مرکزی مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک با اعلان اینکه امید است که به زودی درباب تولید واگن های مترو نیز حمایت لازم از واگن پارس صورت گیرد، اظهار داشت: کشور هم اکنون به بالای 1500 تا دو هزار دستگاه واگن مترو نیاز دارد اما در طول پنج سال اخیر هیچ سفارشی برای تولید واگن مترو به واگن سازی های کشور داده نشده است.


مرتضی مولانژاد در آیین رونمایی از محصولات جدید واگن پارس، بیان کرد: با تلاش مجموعه مدیریتی و پرسنل شرکت، امروز از ظرفیت تولید ۱۰۰ دستگاه در ماه فراتر رفته ایم و ماهانه ۱۰۵ دستگاه واگن تولید می نماییم. هدفگذاری شده است که ماهانه به تولید ۱۲۰ دستگاه دست یابیم که اساسا این امر امسال محقق می شود.
با اشاره به تحویل و رونمایی ۷۴ دستگاه واگن و لوکوموتیو اضافه کرد: امروز ۷ تایپ واگن باری، ۲ تایپ واگن مسافری و یک نوع لوکوموتیو به شبکه حمل و نقل کشور تحویل می شود، همین طور خط تولید واگن های مترو نیز افتتاح شد و امید است وزارت کشور و شهرداری کلانشهرها به این ظرفیت توجه نمایند و سفارشات ساخت واگن های مترو در این شرکت با قدرت دنبال شود.
وی بیان کرد: قیمت تولیدات شرکت بمراتب از محصولات تولیدی در جهان ارزانتر است، امروز قیمت واگن باری، مسافری شرکت واگن پارس اراک از واگن های چینی ارزانتر است و حتی لوکوموتیو تولیدی شرکت قادر به رقابت با نمونه های خارجی است، هر یک واگن تولیدی در کشور نسبت به واردات، بیش از ۷۵ هزار یورو و یک واگن مسافری نیز حدود ۶۰۰ هزار یورو صرفه جویی ارزی دارد.
مولانژاد اظهار داشت: واردات لوکوموتیو بصورت کامل از برنامه دولت خارج شده است که این امر حاصل پیگیری تیم مدیریتی شرکت و استان است.
منبع:

1401/03/03
22:39:31
5.0 / 5
6671
تگهای خبر: دستگاه , سفارش , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal