طلا با کاهش دلار آماده جهش شد

طلا با کاهش دلار آماده جهش شد

لیدی شال: قیمت طلا امروز جمعه کم شد اما قیمت ها برای نخستین افزایش هفتگی خود از اواسط آوریل تعیین شده بود برای اینکه نرخ دلار از بالاترین سطح دو دهه گذشته کم شد و نگرانی ها در مورد رشد اقتصادی ایالات متحده موجب احیای تقاضای امن شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۴۰ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۸۴۱ دلار و ۲۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۱۸۴۲ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت طلا در روز پنج شنبه به بالاترین حد یک هفته اخیر رسید و فلزات باارزش نقره، پلاتین و پالادیوم نیز افزایش یافتند.
استفان اینس، شریک مدیریت SPI Asset Management اظهار داشت: ترس از رکود حالا جای خودرا به ترس از رشد ایالات متحده داده است و دومی به طلا کمک می نماید.
از آنجاییکه شمش سودی ندارد، با افزایش نرخ های بهره کوتاه مدت در ایالات متحده، می تواند برای سرمایه گذاران جذابیت کمتری داشته باشد. با این وجود، بعنوان یک ذخیره امن ارزش در زمان بحران های اقتصادی در نظر گرفته می شود.
نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان نشان داد که بانک مرکزی ایالات متحده تا آخر سال جاری نرخ های بهره را بالاتر از حد انتظار یک ماه پیش افزایش خواهد داد و خطرات قابل توجه رکود اقتصادی را حفظ خواهد نمود.
اینس اظهار داشت: این یک هفته هیجان انگیز بود، بعد از کاهش به زیر ۱۸۰۰ دلار که ناشی از بازدهی واقعی بالاتر بود، در را برای خریداران استراتژیک بلندمدت باز کرد تا در مقابل یک روند نزولی تکنیکال قدم بردارند.
طبق گزارش رویترز، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، با انعکاس افزایش تقاضا، اعلام نمود که دارایی های آن در روز پنج شنبه بعد از اندکی ضررهای اخیر، ۰.۶۶ درصد افزوده شد و به ۱۰۵۶.۱۸ تن رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۱.۸۳ دلار رسید اما این روند کاسته شده است و این هفته حدود ۳.۶ درصد افزوده شد.
پلاتین با ۰.۷ درصد کاهش به ۹۵۵ دلار و ۵۰ سنت رسید و پالادیوم ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۹۹۷ دلار و ۶۵ سنت رسید. هر دو به ترتیب برای افزایش هفتگی حدود ۱.۷ درصد و ۲.۸ درصد تعیین شده بودند.
منبع:

1401/02/30
14:48:51
5.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal