مدیر گمرك شلمچه:

خروج کالای اساسی همراه مسافر از مرز شلمچه ممنوع می باشد

خروج کالای اساسی همراه مسافر از مرز شلمچه ممنوع می باشد

به گزارش لیدی شال خوزستان مدیر گمرک شلمچه از ممنوعیت خروج هرگونه کالای اساسی همراه مسافران خارجی و داخلی از این مرز اطلاع داد.غلامرضا نیک رفتار در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: خروج هرگونه کالای اساسی همراه مسافران خارجی و داخلی از مرز شلمچه به سمت کشور عراق ممنوع می باشد و گمرک در این مرز از خروج این نوع کالاها ممانعت می کند.

وی اضافه کرد: دولت برای کالاهای اساسی ارز ترجیحی و یارانه اختصاص می دهد و با عنایت به این مسئله نباید کالای اساسی که دولت برای آن هزینه کرده است و برای نیاز داخل کشور است، از کشور بیرون برود.

مدیر گمرک شلمچه اظهار داشت: به منظور پیشگیری از خروج کالاهای اساسی همچون روغن، شکر، برنج و مرغ از مرز شلمچه، گمرک کار نظارت را به بهترین شکل انجام خواهد داد تا شاهد خروج کالاهای اساسی از مرز شلمچه به خارج از کشور نباشیم.

نیک رفتار اظهار داشت: تابحال گزارشی از خروج این نوع کالاها در گذرگاه مرزی شلمچه نداشته ایم و افراد هنگام ورود به پایانه شلمچه و خروج از آن، توسط بخش های مختلف بازرسی و کنترل می شوند.

وی افزود: هم اکنون فقط گروههای هفتگانه همچون بیماران اتباع خارجی، گروه دانشجویی، گروه خدمات فنی و مهندسی کشور عراق، تجار، بازرگانان و مقام های سیاسی مجاز به تردد از مرز شلمچه هستند.

مدیر گمرک شلمچه در مورد روند صادرات کالا از این مرز اظهار داشت: مشکلی در ترانزیت و صادرات کالا به کشور عراق وجود ندارد و تجار می توانند بدون هیچ مشکلی نسبت به صادرات کالای خود اقدام نمایند.
1401/02/28
13:58:02
5.0 / 5
225
تگهای خبر: بازرگانان , خدمات , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal