کاهش هزینه زندگی در ژاپن برای نخستین بار

کاهش هزینه زندگی در ژاپن برای نخستین بار

هزینه زندگی در ژاپن در ماه مارس برای نخستین بار در سه ماه گذشته کاهش پیدا کرد، باآنکه کاهش ۲.۳ درصدی کمتر از حد انتظار بود چونکه مصرف کنندگان باوجود کاهش محدودیت های بیماری کووید- ۱۹محتاط بودند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، تحلیل گران اظهار کردند: در حالیکه کاهش خطرات کروناویروس از ماه آوریل فعالیت مصرف کنندگان را افزایش داده است اما افزایش هزینه های زندگی امکان دارد بهبود مصرف ژاپن را تا آخر سال ۲۰۲۲ با مشکل مواجه کند. تورم در سومین اقتصاد بزرگ جهان به بالاترین حد چند سال گذشته رسیده است که به علت جنگ در اوکراین و کاهش ارزش ین به پایین ترین حد در ۲۰ سال قبل افزایش پیدا کرده است.
داده های دولتی، امروز سه شنبه کاهش هزینه های مارس را در مقایسه با ماه مشابه سال قبل تایید نمود. این کاهش کمتر از برآورد میانگین رویترز برای کاهش ۲.۸ درصدی بود و به دنبال رشد ۱.۱ درصدی در فوریه بود.
یک مقام دولتی اظهار داشت که نخستین سقوط از دسامبر تا حدودی به علت مقایسه با مارس ۲۰۲۱ و زمانی بود که هزینه ها ۶.۵ درصد افزایش پیدا کرد. این مقام اظهار داشت: بعضی از اقلام مانند تلفن همراه، خودرو و غذاهای آماده با تقاضای قابل توجهی مواجه گشتند. او اظهار داشت که هزینه خدمات در آژانس های مسافرتی و غذاخوری هم نسبت به سال قبل اندکی افزایش پیدا کرده است.
بر مبنای داده ها، هزینه های در ارتباط با مواد غذایی تازه و لوازم خانگی نسبت به سال قبل کاسته شده است و مصرف همچنان پایین تر از سطح پیش از همه گیری در ماه مارس باقی مانده است.
داده ها نشان داده است که مخارج خانوارها در سه ماهه ژانویه تا مارس ۱.۸ درصد نسبت به سه ماهه قبل کاسته شده است چونکه محدودیت ها برای مبارزه با سویه اُمیکرون تا اواخر ماه مارس ادامه داشت. تاکشی مینامی، اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی نورینچوکین اظهار داشت: ژاپن به صورت مداوم در بازگشایی اقتصادی از سایر کشورها عقب مانده است چونکه مصرف همچنان تحت تأثیر موارد مبتلا شدن به بیماری قرار دارد و مانع از بهبود بیشتر می شود.
هزینه ها در ماه مارس ۴.۱ درصد افزوده شد که نخستین افزایش در سه ماه گذشته و قویتر از رشد ۲.۶ درصدی پیشبینی شده بود. با این وجود، از آنجاییکه هزینه های انرژی مانند قبوض برق و همینطور قیمت موادغذایی در حال افزایش می باشد، افزایش مصرف در آینده امکان دارد آن طور که انتظار می رفت قوی نباشد.
طبق آخرین نظرسنجی رویترز، اقتصاددانان انتظار دارند که سومین اقتصاد بزرگ جهان در ژانویه تا مارس سالانه ۰.۷ درصد کاهش پیدا کند و بعد از آن در آوریل تا ژوئن ۵.۱ درصد رشد کند.
منبع:

1401/02/20
12:16:49
5.0 / 5
358
تگهای خبر: اقتصادی , خدمات , دولتی , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal