شرایط عرضه ارز خشکبار برای واردات موبایل

شرایط عرضه ارز خشکبار برای واردات موبایل

به دنبال آغاز تهاتر ارز موبایل و خشکبار، شرایط عرضه ارز از جانب صادرکنندگان خشکبار به واردکنندگان موبایل مشخص شده که در آن عدم اطلاع رسانی در مورد نرخ ارز قابل توجه است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بررسی ها نشان داده است طبق توافق صورت گرفته بین سازمان توسعه تجارت و اتحادیه صادرکنندگان خشکبار، مقرر شده ضمن محاسبه و تدوین میزان عرضه و تقاضا، حداقل توان تأمین چهار گروه خشکبار، آبزیان، گیاهان دارویی و زعفران و همینطور موبایل مشخص شده و در صورت ضرورت بانک مرکزی و سازمان توسعه تجارت ایران تعداد عرضه کنندگان را بالا برند.
اتحادیه خشکبار تعهد داد
همینطور مقرر شده است اتحادیه خشکبار به نمایندگی و با هماهنگی اتحادیه های آبزیان، گیاهان دارویی و زعفران نرخ بازگشایی ارز را به صورت روزانه حداکثر تا ساعت ۱۱: ۳۰ و با کسر دو درصد مبلغ توافق شده به صرافی اعلام کنند تا صرافی نرخ فروش روز را به خریداران اعلام نماید.
علاوه بر موارد یاد شده، اتحادیه خشکبار به نمایندگی از سایر اتحادیه های یاد شده باید ظرف ۲۴ ساعت ظرفیت توانمندی خویش را جهت عرضه ارز مطابق با میزان تقاضای انباشته شده در تالار دوم تا تاریخ ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ اعلام نموده باشند.
آغاز معاملات با ۲۰ میلیون درهم
همینطور برای انجام فرایند آزمایشی، انجمن خشکبار متعهد شده میزان ۲۰ میلیون درهم را در روز گذشته یعنی را ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ جهت انجام معامله عرضه کنند و در صورت وجود تقاضا معامله صورت گیرد.
توافق برای سکوت در مورد آمار ارز
البته طرفین متعهد شدند آمار در ارتباط با تالار دوم نیما و نرخ های آنرا در هیچ یک از رسانه ها، خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی منتشر نکنند.
گفتنی است به تازگی با مصوبه کارگروه هماهنگی سیاست های ارزی و تجاری مقرر شد تهاتر ارز صادرات خشکبار با واردات موبایل بالای ۳۰۰ دلار صورت گیرد. نرخ این ارز بالاتر از نرخ ارز نیما است و این تصمیم انتقادهایی به دنبال داشت.
پیشتر دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از آغاز تهاتر ارز خشکبار و موبایل از روز چهارشنبه هفته گذشته اطلاع داد و گفته بود که فعلاً باید فرصت داد، چون که هم اکنون عرضه ارز کم است و فعالان حوزه خشکبار درحال کوشش برای آگاه سازی صادرکنندگان خشکبار هستند که عرضه خویش را در تالار دوم نیما بالا برند.
منبع:

1401/01/26
15:23:43
5.0 / 5
169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal