فرجام قیمت زغال سنگ در بلندمدت

فرجام قیمت زغال سنگ در بلندمدت

به گزارش لیدی شال مفسرین اظهار کردند: شرکت های استخراج زغال سنگ در اندونزی احیانا در سال 2022 در بحبوحه افزایش قیمت زغال سنگ و اختلال در عرضه ناشی از درگیری های مداوم در اوکراین، رشد درآمد بالایی خواهند داشت.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، ویلیام سیمادیپوترا در گزارش دی بی اس بانک، شرکت خدمات مالی و بانکداری سنگاپوری، میانگین برآوردهای خودرا برای شاخص قیمت زغال سنگ نیوکاسل به ۱۵۰ دلار در هر تن در سال ۲۰۲۲ و ۱۲۵ دلار در هر تن در سال ۲۰۲۳ افزایش داد تا منعکس کننده قیمت قوی زغال سنگ در سه ماهه اول ناشی از ممنوعیت صادرات اندونزی، درگیری اوکراین و همین طور افزایش قیمت ناشی از بحران برق چین در سال ۲۰۲۱ باشد.
این تحلیلگر اضافه کرد: قیمت های بالاتر زغال سنگ احیانا با از سرگیری واردات زغال سنگ در سال ۲۰۲۲ توسط چین حمایت می شود برای اینکه تولید داخلی نمی تواند شکاف عرضه با واردات زغال سنگ بپوشاند.
همین طور بعید است که چین به سرعت تولید خودرا افزایش دهد برای اینکه واردات زغال سنگ احیانا خصوصاً با خطر جنگ و قیمت های طولانی مدت گاز، بهترین جایگزین برای تامین انرژی است. با این وجود، محدویت های اخیر امکان دارد واردات را در کوتاه مدت کم کند برای اینکه فعالیتهای اقتصادی موقتاً متوقف شده است.
سیمادیپوترا همین طور انتظار دارد که قیمت زغال سنگ همچنان بالا بماند برای اینکه افزایش حجم تولید بیشتر در سال ۲۰۲۲ احیانا محدود خواهد بود.
تولید زغال سنگ اندونزی احیانا با بهبود آب وهوا از سه ماهه دوم افزایش خواهد یافت و در نتیجه کمبود زغال سنگ فعلی برطرف خواهد شد. با این وجود، تحلیل گران انتظار دارند که تنها شرکتهای موجود استخراج زغال سنگ می توانند به علت موقعیت سرمایه قوی خود، تولید را بطور انعطاف پذیر بالا برند.
سیمادیپوترا در بلندمدت انتظار دارد که قیمت زغال سنگ به علت انتقال انرژی جهانی به انرژی های تجدیدپذیر و پاک به ۷۰ دلار آمریکا در هر تن کاهش پیدا کند، بااینکه تقاضای زغال سنگ آسیا امکان دارد به خنثی کردن روند نزولی تقاضا از بازارهای توسعه یافته ادامه دهد.
منبع:

1401/01/22
16:20:51
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal