سرپرست بانك كشاورزی:

امسال پرداخت تسهیلات به کشاورزان 20 درصد افزایش خواهد داشت

امسال پرداخت تسهیلات به کشاورزان 20 درصد افزایش خواهد داشت

لیدی شال: خراسان رضوی سرپرست بانک کشاورزی از افزایش 20 درصدی پرداخت تسهیلات به کشاورزان در سال 1401 آگاهی داد.مهدی رضایی امروز در مراسم تودیع و معارفه رییس سابق و جدید شعب بانک کشاورزی در خراسان رضوی که با حضور تعدادی از مسئولان نهادها، سازمان ها و مدیران شبکه بانکی در این استان برگزار شد، اظهار داشت: باتوجه به شرایط و جایگاه صنعت غذا و اهمیت راهبردی آن در دنیای امروز بانک کشاورزی از جایگاه مهمی در پشتیبانی از کشاورزان و مسائل مربوط به صنعت غذا برخوردارست.

وی اضافه کرد: بدون شک تهیه محصولات غذایی مورد نیاز مردم طی دهه های آینده از با اهمیت ترین اقدامات در دستور کار کشورها و قدرت های بزرگ است.

سرپرست بانک کشاورزی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری بیان کرد: با تشکیل شرکت های دانش بنیان و پشتیبانی از آن برای چابکی واصلاح فرآیندها باتوجه به تغییرات ساختاری و تسریع امور شاهد تحول در این بانک خواهیم بود.

وی با اعلان اینکه یکی از با اهمیت ترین نقاط قوت بانک کشاورزی نیروهای متخصص انسانی این بانک است، افزود: در زمینه فناوری اطلاعات و شرکت های دانش بنیان در بانک کشاورزی نیاز به تغییرات اساسی داریم. ایجاد معاونت طرح و برنامه در مجموعه بانک کشاورزی همچون اصلاحات ساختاری است که گزارشات مربوط به آن آماده شده و به زودی اجرا می گردد.

سرپرست بانک کشاورزی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس شعب بانک کشاورزی خراسان رضوی در جمع خبرنگاران درباب رویکرد بانک کشاورزی جهت پشتیبانی از کشاورزان امسال اظهار نمود: بانک کشاورزی باتوجه به ماموریتی که به آن محول شده، جهت خدمت رسانی به کشاورزان و پشتیبانی از بخش تولید وظایفی بر عهده دارد که در چند سال اخیر نیز اقدامات خوبی دراین زمینه صورت گرفته است.

رضایی افزود: باتوجه به فرمایشات مقام رهبری در شروع سال جاری در خصوص پشتیبانی از تولید، اشتغال و شرکت های دانش بنیان حمایت ها با برنامه ریزی حساب شده تری انجام خواهد گرفت تا بتوانیم در پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در زمینه کشاورزی و دامپروری خدمات بهتری ارائه دهیم. همین طور بنا داریم تسهیلات را هدف دار و حساب شده به بخش های کشاورزی و دامپروری تخصیص دهیم تا به سمت خودکفایی پیش برویم.

وی اشاره کرد: سال قبل حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به کشاورزان تسهیلات پرداخت شده است. باتوجه به برنامه ریزی هایی که در هیات مدیره بانک صورت گرفته، این میزان از تسهیلات در سال جدید ۲۰ درصد رشد خواهد داشت. حدودا ۹۰ درصد این مبالغ هم به حوزه های کشاورزی و دامپروری اختصاص دارد.

رضایی درباب امهال پرونده های بدهکاران بانک کشاورزی اظهار داشت: پرونده های بدهکار از مطالبات معوقه بانک وضعیت مناسبی دارد. با توجه به این که وثائق مناسبی از مشتریان هنگام اعتبارسنجی و پرداخت تسهیلات داده شده، بانک وضعیت مناسبی دارد. همین طور فهرست ۲۰ بدهکار بزرگ را مطابق دستور رییس جمهور در سایت بانک بعنوان مشتریان بدحساب منتشر نموده ایم.

در این مراسم علی دشت بیاضی جای خودرا به حسین نفتی بعنوان رییس شعب جدید بانک کشاورزی در خراسان رضوی برای مدت سه سال داد.

منبع:

1401/01/19
12:14:23
5.0 / 5
144
تگهای خبر: تسهیلات , خدمات , سایت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal