حمایت جدید سازمان توسعه تجارت از دانش بنیان ها

حمایت جدید سازمان توسعه تجارت از دانش بنیان ها

لیدی شال: رییس سازمان توسعه تجارت از برنامه ریزی این سازمان برای ارائه یک حمایت جدید به شرکت های دانش بنیان برای صادرات محصولاتشان آگاهی داد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، بررسی سبد صادراتی ایران در سالهای قبل نشان میدهد که با وجود برنامه ریزی های صورت گرفته، همچنان بخش مهمی از صادرات غیرنفتی ایران به کالاهای وابسته به نفت، محصولات معدنی و محصولات کشاورزی اختصاص دارد و سهم صادرات کالاهای با ارزش افزوده بالاتر همچنان محدود است.
یکی از حوزه هایی که می تواند ساختار سبد صادراتی ایران را تغییر دهد، صادرات محصولات دانش بنیان خواهد بود. ایران که در طول سالهای قبل تمرکز قابل توجهی بر توسعه این شرکتها و افزایش تعداد آنها داشته، امسال نیز آماده می شود تا با افزایش حمایت ها، سهم صادراتی این محصولات را افزایش دهد.
علی رضا پیمان پاک – رییس سازمان توسعه تجارت – در صفحه شخصی خود در فضای مجازی اعلام نموده که این سازمان حمایتی جدید برای صادرات محصولات دانش بنیان در دستور کار قرار خواهد داد.
بنا بر اعلام او، سازمان توسعه تجارت آمادگی دارد قسمتی از هزینه ارسال کالاهای صادراتی شرکت های دانش بنیان به مقاصد صادراتی را پرداخت کند.
شرکت های دانش بنیانی که در سال ۱۴۰۰ موفق شده اند محصولات خودرا صادر کنند، تا ۲۰ فروردین امسال زمان دارند تا با ثبت نام در سامانه خدمات توانمندسازی معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری، مدارک لازم را ارائه نمایند.
بارنامه، فاکتور فروش محصول، گواهی مبدا، گواهی بازرسی، بیمه نامه و کوتاژ صادراتی قسمتی از مدارکی است که صادرکنندگان این حوزه برای دریافت حمایت های جدید باید در اختیار داشته باشند.
بعد از بررسی های ابتدایی، لیست صادرکنندگان موردتایید به سازمان توسعه تجارت ارسال و این سازمان قسمتی از هزینه ارسال محصولات بعدی این صادرکنندگان بر عهده می گیرد.
منبع:

1401/01/15
23:22:04
5.0 / 5
195
تگهای خبر: تجارت , خدمات , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لیدی شال LadyShal