نظری:

دستوری شدن قیمت برنج، تولیدکننده را متضرر می کند

دستوری شدن قیمت برنج، تولیدکننده را متضرر می کند

لیدی شال: نماینده مردم خمین در مجلس یازدهم ضمن ابراز مخالفتش با دستوری شدن قیمت برنج و گوشت، با اشاره به قانون انتزاع اختیارات وزارت جهاد از وزرات صمت، تصمیم گیری وزارت صمت درباره برنج را تأمل برانگیز دانست.


علیرضا نظری در گفت و گو با ایسنا درباره دستوری شدن قیمت برنج و گوشت، اظهار داشت: در تیر ماه سال جاری وظایف تجاری وزارت جهاد کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفته شد و به وزارت جهاد بازگشت. برمبنای قانون انتزاع قیمت گذاری برنج، گوشت و مرغ به عهده ستاد تنظیم بازاری است که زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی است.
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از اعلام معاون وزیر صمت در خصوص دستوری شدن قیمت برنج ابراز تعجب کرد و اظهار داشت: این که وزارت صمت برای وظایف وزارت جهاد کشاورزی تصمیم گیری کند، نیازمند تأمل است. بنده از انگیزه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این سیاست غافل هستم.
سیاست های حمایتی دولت نباید جیب تولیدکننده را خالی کندنماینده مردم خمین در مجلس یازدهم ضمن ابراز مخالفتش با دستوری شدن قیمت ها، اظهار داشت: سیاست های حمایتی دولت نباید جیب تولیدکننده را خالی کند. دستوری شدن قیمت همه کالاها به تولیدکننده لطمه می زند. قیمت کالا در بازار باید برمبنای هزینه تمام شده و سود قانونی بازار تبعیت کند. اگر تعادل فرمول بالا به هم بخورد، دولت باید با ابزارهایی از تولیدکننده و مصرف کننده حمایت کند.
نظری اضافه کرد: بعنوان مثال زمانی که قیمت مرغ در کشور، درحال افزایش بود؛ دولت واردات مرغ به کشور را افزایش داد و بازار به تعادل رسید. متعادل کردن بازار نباید تولیدکننده را متضرر کند. اساسا در سیاست های وزیر جهاد و کمیسیون کشاورزی فشار بر تولیدکننده وجود نداشته و ندارد. دستوری شدن قیمت ها تولیدکننده را نابود می کند.

منبع:

1400/12/14
11:37:22
5.0 / 5
182
تگهای خبر: بازار , تجارت , تجاری , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal