ارائه سامانه موقعیت یابی ویژه آتش نشانان در کشور

ارائه سامانه موقعیت یابی ویژه آتش نشانان در کشور

لیدی شال: یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به طراحی و راه اندازی سیستم «موقعیت یابی ویژه آتش نشانان و نیروهای امدادی» در مواقع حادثه در کشور شد.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، ​​​ دکتر امین درخشان، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: ما باتوجه به اعلام نیاز از طرف سازمان آتش نشانی و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد طی سال گذشته، سیستم «موقعیت یابی ویژه آتش نشانان» را برای نخستین بار طراحی کردیم. این سیستم این توانایی را به مدیر عملیات نجات می دهد که وقتی این افراد وارد محیط های پرخطر می شوند و اطلاعاتی از وضعیت حادثه ندارند، در صورت نیاز و در اسرع وقت به آنها امدادرسانی شود.
وی اضافه کرد: این سیستم قابلیت تعیین موقعیت آتش نشان در داخل ساختمان و انتقال وضعیت سلامت و علایم حیاتی افراد حادثه دیده را دارد. کار تحقیق و توسعه این فناوری طی دو سال انجام شده و ما با بهره گیری از این سیستم، می توانیم در همه طبقات تا یک طبقه زیر زمین، موقعیت آتش نشانان را در هنگام وقوع حادثه مشخص و ردیابی نماییم.
مدیرعامل این شرکت علایم حیاتی و موقعیت فرد از نظر نشسته یا ایستاده بودن در هنگام وقوع حادثه با کمک این سیستم را قابل ردیابی اعلام نمود و اظهار داشت: این سیستم می تواند ضربان قلب و سطح اکسیژن افراد را گزارش دهد و آتش نشانان نیز می توانند بوسیله دکمه ای که بر روی لباس این افراد تعبیه شده است، اطلاعات محیط حادثه را به بیرون انتقال دهند.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، درخشان، با اعلان اینکه سیستم موقعیت یابی آتش نشانان یک محصول دانش بنیان است، اظهار نمود: برای طراحی این سیستم از سه فناوری شتاب سنجی، اینترنت اشیاء و ثبت علایم حیاتی استفاده شده است. این محصول هنوز نیاز به حمایت جهت توسعه فناوری و تحقیق و توسعه جهت کاهش خطا و افزایش قابلیت استفاده برای آتش نشان ها را دارد.
وی با اشاره به این که این محصول در داخل کشور بسیار جای کار دارد، اظهار نمود: باتوجه به وجود ۳۰ هزار نیروی آتش نشانی در کشور لازم است برای این افراد که در محیط های پرخطر قرار می گیرند، تدابیر بیشتری در زمینه سلامت و ایمنی اندیشیده شود. این محصول می تواند جان این افراد را حفظ کند و در مواقع حادثه، امکان موقعیت یابی دقیق و پایش سلامت آنها فراهم گردد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره خدمات و تسهیلات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی، اشاره کرد: ما تا حالا از تسهیلات نمونه سازی و نیز خدمات توانمندسازی و توسعه بازار صندوق نوآوری نظیر خدمات آموزشی و شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی بهره برده ایم.
منبع:

1400/12/10
22:48:38
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal