رویدادی نوآورانه برای پاسخ به نیازهای امنیت غذایی کشور

رویدادی نوآورانه برای پاسخ به نیازهای امنیت غذایی کشور

لیدی شال: نخستین رویداد نوآوری های حوزه امنیت غذایی با هدف رفع نیازهای فناورانه کشور 15 اسفندماه جاری انجام می شود.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، حمایت از برگزاری رویدادها و طرح های حوزه تامین امنیت غذایی و پایداری این صنعت همچون اولویت هایی است که در کشور مورد توجه قرار گرفته است. همه کشورها نیز برای افزایش بهینه و پایدار سهم خود از صنعت غذایی تلاش می کنند. به همین دلیل اولین «رویداد نوآوری های حوزه امنیت غذایی» با حمایت و مشارکت شبکه فن بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک همکاری مشترک با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برگزار می شود.
این رویداد منجر به «در اختیار قرار دادن زیرساخت به رفع کنندگان نیاز و شرکت های دانش بنیان، فناور و استارتاپ های دارای ایده»، «ارائه طرح یا محصول برای رفع نیازهای مطرح شده» و همین طور «تعریف کارهای مشترک و هم سرمایه گذاری با مجموعه های متولی و دارای دغدغه مشترک برای بهبود شرایط امنیت غذایی» منجر خواهد شد.
امروزه یکی از معضلات عمده در کشورهای درحال توسعه، تهیه غذا برای جمعیت درحال رشد باتوجه به محدودیت منابع طبیعی است. گزارش ها نشان میدهد که برای تامین غذای جمعیت فعلی جهان در سال ۲۰۵۰، باید دو برابر میزان فعلی مواد غذایی تولید کرد.
ایران نیز از رشد جمعیت و افزایش تقاضای تولید مواد غذایی مستثنی نیست و مسائلی همچون افزایش جمعیت، محدودیت منابع و بحران اقتصادی در آینده می تواند امنیت غذایی را با چالشی جدی مواجه کند. بدین جهت در راه تولید پایدار غذا، موانعی همچون محدودیت زمینهای کشاورزی، کمبود آب، قیمت بالای انرژی، افت سرمایه گذاری در حوزه تحقیقات کشاورزی و افزایش ضایعات غذایی نیز منجر به کاهش راندمان می شود که نیازمند توجه و ارائه راهکارهای کاربردی توسط صاحب نظران این حوزه است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، برگزاری چنین رویدادهایی می تواند زمینه ساز حل این معضلات و پاسخ دادن به چالش های احتمالی باشد.

منبع:

1400/12/08
11:35:35
5.0 / 5
216
تگهای خبر: اقتصادی , امنیت , بازار , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal