رئیس اداره بازرگانی خارجی صمت خراسان رضوی:

ششمین نمایشگاه اختصاصی ایران در تاجیکستان شروع به کار کرد

ششمین نمایشگاه اختصاصی ایران در تاجیکستان شروع به کار کرد

مشهد ـ رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: نمایشگاه اختصاصی کالای ایران با محوریت خراسان رضوی در تاجیکستان امروز در شهر دوشنبه افتتاح شد.به گزارش لیدی شال به نقل از مهر، محمدعلی امیرفخریان اظهار نمود: ششمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد حمایت و پشتیبانی از تولید و حذف موانع صادراتی توسط شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد و با حضور تولیدکنندگان خراسان رضوی و استانهای دیگر برگزار شده است.
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اضافه کرد: در نمایشگاه مزبور ۵۰ نفر از تولیدکنندگان استانهای خراسان رضوی، یزد، تهران، مرکزی، قم، خراسان شمالی، کهکیلویه و بویر احمد، البرز، اصفهان و سمنان در فضایی به گستره ۷۵۰ متر مربع دوشنبه پایتخت تاجیکستان حضور یافته اند که ۷۰ درصد از این تولیدکنندگان از خراسان رضوی هستند.
وی بیان نمود: در این نمایشگاه تولیدکنندگان ایرانی محصولات خود در زمینه فرآورده های لبنی، صنایع تبدیلی، سیم و کابل، ماشین آلات و تجهیزات، مواد شوینده، محصولات شیمیایی، قطعات خودرویی، برق و الکترونیک، مقاطع فولادی و مصالح ساختمانی را در معرض بازدید عموم قرار داده اند.
امیرفخریان اضافه کرد: ۵ غرفه هم در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی در تاجیکستان به شهرداری مشهد اختصاص یافته که دستاوردهای خویش را در زمینه حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، سرمایه انسانی، فرهنگی و اجتماعی عرضه کرده است.
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی همچون برنامه های جنبی نمایشگاه مزبور را برگزاری همایش در شهر دوشنبه با هدف ارتقای سطح روابط تجاری بین دو کشور و پیگیری شهرداری مشهد در مورد موضوعات تخصصی مانند فضای سبز، جمع آوری زباله، دفن زباله، کارخانجات بازیافت، سیستم های تولید انرژی از زباله و گردشگری شهری عنوان نمود.
وی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه اختصاصی کالای جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان اولین نمایشگاه پس از اپیدمی کرونا است، اضافه کرد: آخرین نمایشگاه ایران در آن کشور در ارتباط با سال ۱۳۹۸ بود.
امیرفخریان افزود: تاجیکستان هشتمین مقصد صادراتی خراسان رضوی است و در ۱۰ ماهه سالجاری، ۴۰ میلیون دلار کالا از این استان به کشور تاجیکستان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یکهزار و ۲۳۹ درصد افزایش پیدا کرده است.
نمایشگاه اختصاصی کالای جمهوری اسلامی ایران با محوریت خراسان رضوی از هفتم تا دهم اسفندماه در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان دایر است.

1400/12/07
20:04:40
5.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal