معاون رئیس جمهور عنوان كرد؛

ضرورت اولویت بندی در طرح های نیمه تمام

ضرورت اولویت بندی در طرح های نیمه تمام

به گزارش لیدی شال رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر ضرورت تجدیدنظر در شیوه های جذب سرمایه گذاری خارجی اظهار داشت: هم اکنون سرمایه گذار خارجی بین دستگاه ها سرگردان است و به این شیوه جهش جذب منابع رخ نمی دهد.به گزارش لیدی شال به نقل از سازمان برنامه و بودجه، سید مسعود میرکاظمی در مراسم تودیع و معارفه معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه، اظهار داشت: میزان کارها و طرح هایی که در این معاونت در سطح ملی و استانی داریم بسیار زیاد است.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۲ هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد، اضافه کرد: متأسفانه گاهی با فشارهای سیاسی طرح های بدون توجیه اقتصادی شروع می شود.
معاون رئیس جمهور افزود: هم اکنون متوسط عمر طرح ها به ۱۷ سال رسیده، اگر با شیوه های فعلی بخواهیم راه را ادامه دهیم این طرح ها را باید طرح های باستانی نامید.
وی تصریح کرد: متأسفانه در سالهای گذشته به دلیل ایجاد جو بی اعتمادی سرمایه های بخش خصوصی و مردم در جهت رشد اقتصادی هدایت نشد، در حالیکه حجم نقدینگی از مرز ۴ هزار هزار میلیارد تومان عبور کرد.
میرکاظمی مهم ترین عامل ایجاد اطمینان را بهبود شاخصهای کلان اقتصادی و پرهیز از تصمیمات شتاب زده و غلط عنوان و اضافه کرد: نخستین بودجه دولت سیزدهم با محوریت رشد اقتصادی، بهبود بهره وری و کنترل تورم تدوین شده و این بودجه تضمین کننده بهبود شاخصهای کلان اقتصادی می باشد.
وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم معطل نتیجه مذاکرات نخواهد ماند، خاطرنشان کرد: در دولت های پیشین هشت سال فعال اقتصادی را معطل مذاکره کردند و نتیجه هم وضعیت نامطلوب شاخصهای اقتصادی شد.
معاون رئیس جمهور افزود: ما کشور فقیری نیستیم، ولی باید شیوه مدیریت کشور را متحول کرد، دولت سیزدهم اعتقاد دارد چاره مشکلات حضور سرمایه های مردم است و برای این کار در بودجه سال آینده صندوق های پیشرفت و عدالت پیشبینی شده است.
میرکاظمی اضافه کرد: با اهرم شدن منابع این صندوق ها تسهیلات ارزانقیمت به بخش خصوصی داده می شود تا طرح هایی که در. شد اقتصادی مؤثر هستند و بر اساس سند ملی آمایش مشخص شده اند را اجرا کنند.
وی بر لزوم جذب سرمایه گذاری خارجی تصریح کرد و اظهار داشت: هم اکنون سرمایه گذار خارجی بین دستگاه ها سرگردان هستند، نمی گردد به این شیوه شاهد جهش جذب منابع باشیم. حتما باید در تجدیدنظر کرد.
وی در انتها تصریح کرد: باید در طرح های نیمه تمام اولویت بندی کرد تا مباحثی که با معیشت، اشتغال و رشد اقتصادی گره خورده زودتر به سرانجام برسد.
گفتنی است حمید امانی همدانی امروز با حکم دکتر میرکاظمی بعنوان معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه و حمیدرضا عدل به سمت مشاور فنی و عمرانی رئیس سازمان برنامه و بودجه منصوب شدند.


منبع:

1400/11/28
19:42:34
5.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal