مدیر بازرسی اصناف استان خبر داد:

اجرای طرح نظارت بر بازار شب عید در خوزستان

اجرای طرح نظارت بر بازار شب عید در خوزستان

لیدی شال: خوزستان مدیر بازرسی اصناف خوزستان از شروع طرح نظارتی بر بازار استان در آستانه شب عید از 15 بهمن ماه تا 20 فروردین ماه سال آینده آگاهی داد.رضا فرجام در گفت و گو با ایسنا درباب نظارت بر بازار شب عید، اظهار نمود: در این راستا از ۱۵ بهمن ماه طرح نظارتی بر بازار شروع شده است و تا ۲۰ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد و عمده فعالیت ما در بحث کالاهای اساسی و اقلامی است که در شب عید مردم سروکار بیشتری با آنها دارند و این نظارت ها، صنوف پرفروش را دربر می گیرد.

وی اضافه کرد: باتوجه به قانون انتزاع (تمرکز وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهاد) در بحث محصولات کشاورزی مانند گوشت، میوه و تره بار و سایر محصولات کشاورزی که نظارت آن بر عهده سازمان جهاد کشاورزی قرار گرفته است، ما نیز علاوه بر وظیفه ذاتی خود که نظارت بر بازار را بر عهده داریم در کنار سازمان جهاد کشاورزی بر این حوزه ناظر هستیم.

مدیر بازرسی اصناف خوزستان اظهار داشت: باتوجه به جلساتی که در امتداد نظارت و بازرسی شب عید انجام شده است، گشت هایی مشترک با محوریت تعزیرات حکومتی، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت برای ایام عید خواهیم داشت و پرونده های تخلف در این طرح، با قید فوریت رسیدگی می شود تا تاثیرات ملموس تری را داشته باشد. همین طور این پرونده ها با مهر طرح تشدید بازرسی به تعزیرات حکومتی ارسال می شود.

فرجام اشاره کرد: نظارت بر اصناف در دو نوبت بامداد و عصر و حتی در روزهای تعطیل انجام می شود. در روزهای تعطیل نیز پیش بینی کشیک نوروزی را داشته ایم و از روز دوم فروردین سال آینده این کشیک ها برقرار هستند و به موارد رسیدگی می شود.

وی با اشاره کمبود نیروی انسانی برای نظارت بر بازار شب عید، بیان کرد: باتوجه به گستردگی که در کلانشهر اهواز وجود دارد، کمبود نیروی انسانی همیشه وجود دارد اما برای جبران این مساله گشت های مشترک، این کمبود را تا حدودی جبران می کند. همین طور باتوجه به انعقاد تفاهم نامه ای درخلال بسیج مستضعفین و اتاق اصناف ایران، قرار شد که از ظرفیت بسیج برای نظارت و بازرسی از اصناف و بازار استفاده گردد و این مساله محقق خواهد شد.

مدیر بازرسی اصناف خوزستان با اشاره به آمار بازرسی ها و تخلفات اصناف اهواز اظهار داشت: از شروع سال جاری تا حالا ۴۶ هزار و ۹۵۴ مورد بازرسی از اصناف انجام شده است که در جریان این بازرسی ها، تعداد ۳ هزار و ۴۳۹ فقره تشکیل پرونده تخلف داشته ایم. همین طور عمده تخلفات صورت گرفته مربوط به عدم درج قیمت کالاها بوده است.

منبع:

1400/11/27
19:39:39
5.0 / 5
291
تگهای خبر: بازار , تجارت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal