تحت تاثیر قطع انرژی ها در هر فصل

روند کاهش تولید فولادی ها ادامه دارد

روند کاهش تولید فولادی ها ادامه دارد

آمار تولید فولادی ها نشان میدهد که از شروع سال جاری تا اختتام دی ماه، تمامی فرآورده های فولادی شامل شمش، محصولات و همین طور مقاطع تخت و طویل فولادی با افت تولید سه تا هشت درصدی نسبت به 10 ماهه سال قبل روبرو شده اند؛ در این بین تنها میزان تولید آهن اسفنجی آن هم تنها 254 تن معادل یک درصد بیشتر شده است.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، طبق آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفت، در ۱۰ ماهه امسال میزان تولید کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) و شمش فولاد بیشترین میزان کاهش تولید را داشته اند.
تولید مقاطع تخت فولادی از هفت میلیون و ۵۸۷ هزار تن در مجموع ۱۰ ماهه ۱۳۹۹ به شش میلیون و ۹۹۸ هزار تن در زمان مشابه سال جاری رسیده و بدین ترتیب هشت درصد کاهش تولید را ثبت کرده است.
همین طور میزان تولید فولاد میانی (شمش فولاد) نیز در مجموع ۱۰ ماهه سال جاری به همین میزان (هشت درصد) افت تولید را نسبت به زمان مشابه سال قبل تجربه کرده است. تولید این ماده معدنی از ۲۵ میلیون و ۳۶۲ هزار تن به ۲۳ میلیون و ۲۰۹ هزار تن کاهش پیدا کرده است.
از شروع سال جاری تا اختتام دی ماه به ترتیب ۱۶ میلیون و ۴۰۳ هزار تن محصولات فولادی و ۹ میلیون و ۴۰۵ هزار تن مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع) تولید شده است که نسبت به ۱۷ میلیون و ۲۰۳ هزار تن (محصولات فولادی) و ۹ میلیون و ۶۱۶ هزار تن (مقاطع طویل فولادی) تولیدی ۱۰ ماهه ۱۳۹۹ به ترتیب پنج درصد و سه درصد کاهش تولید داشته اند.
در مقابل تنها تولید آهن اسفنجی در مدت مذکور سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته، تولید افزایشی داشته است. البته تنها یک درصد این میزان بیشتر شده و از حدود ۲۵ میلیون و ۵۵۴ هزار تن در مجموع ۱۰ ماهه سال قبل به ۲۵ میلیون و ۸۰۸ هزار تن طی مدت مذکور سال جاری رسیده و تنها ۲۵۴ تن بیشتر تولید شده است.1400/11/26
22:00:58
5.0 / 5
367
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لیدی شال LadyShal