حضور ۱۵ بازیگر عرصه نوآوری در اینوتکس ۲۰۲۲

حضور ۱۵ بازیگر عرصه نوآوری در اینوتکس ۲۰۲۲

لیدی شال: معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس با تاکید بر ضرورت جدی گرفتن حضور بانوان در عرصه های کارآفرینی و نوآوری اظهار داشت: هم اکنون در هر رویدادی به ازای هر یک خانم، 3 نفر مرد حضور دارند.


به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، اکبر قنبرپور در نشست خبری امروز با موضوع "آغاز ثبت نام در یازدهمین دوره از نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX ۲۰۲۲) که بصورت آنلاین برگزار شد، اضافه کرد: از سال قبل برگزاری رویداد اینوتکس به محل پارک فناوری پردیس منتقل شد و با این اقدام بزرگترین رویداد نوآوری کشور در ناحیه نوآوری پردیس برگزار می گردد.
وی افزود: ما در سال قبل اعلام کردیم و امسال نیز باردیگر اعلام می شود که ما آمادگی میزبانی برگزاری رویدادهای کارآفرینی را داریم و برای این منظور پنجره واحدی راه اندازی کردیم که رویدادهای استارت آپی کشور در این پارک اجرا شود.
قنبرپور، اشاره کرد: در این راستا با شرایط ترجیحی، فضا و امکانات این پارک را در اختیار برگزارکنندگان رویدادهای استارت آپی قرار خواهیم داد.
معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس، با اعلان اینکه در سال آینده یازدهمین دوره رویداد اینوتکس در این پارک برگزار می شود، اشاره کرد: طی ۱۰ دوره گذشته ۲۵۰۰ شرکت استارت آپی و دانش بنیان در این رویداد حاضر شدند و طی آن ۸۰ هزار نفر از نمایشگاه اینوتکس بازدید کردند.
به گفته وی در سال قبل ۲۴ هزار نفر از این رویداد بازدید کردند که این عدد نشان از استقبال فزاینده مردم از این رویداد است.
قنبرپور، افزود: طی ۱۰ سال اخیر میانگین سنی حضور پژوهشگران و بازدیدکنندگان بین ۲۶ تا ۲۷ ساله بوده و برمبنای آماری که به دست آورده ایم، از سال ۲۰۱۸، ۱۹ درصد زنان در این اکوسیستم نوآوری حضور داشتند که حالا به حضور ۲۵ درصدی رسیده است.
معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس با اعلان اینکه در دنیا حضور بانوان در عرصه های کارآفرینی و نوآوری رصد می شود، اظهار داشت: در رویدادی که در کشور پرتغال برگزار شد، از حضور ۵۰ درصدی بانوان خبر دادند و ما نیز باید برای حضور ۴۰ تا ۴۵ درصد بانوان در این حوزه ها تلاش می نماییم. هم اکنون در هر رویدادی به ازای یک خانم، ۳ نفر مرد هستند.
وی با اعلان اینکه شرکتها و استارت آپ ها می توانند در هر حوزه ای در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ حضور داشته باشند، اظهار داشت: در یازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان فعال در ۳ حوزه " اقتصاد دیجیتال"، "فناوری هوشمند" و "توسعه پایدار" استقبال می نماییم.
قنبرپور با اشاره به جزییات نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ اشاره کرد: این نمایشگاه با حضور ۱۵ بازیگر این عرصه یعنی "شرکت های دانش بنیان و فناور"، "شرکت های استارت آپی"، "شتابدهنده ها"، "مراکز رشد"، "مشاوران"، "مخترعان"، "پارک های علم و فناوری"، "دانشگاه ها"، "پژوهشگاه ها"، "صنایع"، "صندوق های جسورانه و VCها"، "فرشتگان کسب و کار"، "ارائه دهندگان فضای کار اشتراکی"، "برگزارکنندگان رویدادهای کارآفرینی"، "بروکرها" و "رسانه ها" برگزار می گردد.
منبع:

1400/11/25
08:32:51
5.0 / 5
291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لیدی شال LadyShal