معاون وزیر صنعت:

درج قیمت تولیدکننده بجای قیمت مصرف کننده اساسا اجرائی می شود

درج قیمت تولیدکننده بجای قیمت مصرف کننده اساسا اجرائی می شود

البرز معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: به هیچ عنوان دوگانگی در سیاست توزیع را نخواهیم پذیرفت و بطور قطع تمام الزامات قانونی درج قیمت تولیدکننده را اجرائی خواهیم کرد.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، عباس تابش در جلسه تنظیم بازار استان البرز و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی درباب درج قیمت تولیدکننده بر روی کالا که روز یکشنبه ۱۷ بهمن در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: اجرای طرح خرید شفاف برمبنای تکالیف قانونی تعیین شده و با همکاری تمام دستگاه های عامل در سطح کشور در حال اجراست.

وی اضافه کرد: قبل از این سه نوع قیمت برای مصرف کننده روی اقلام کالایی اعمال می شد که شامل قیمت مصرف کننده روی کالا، قیمت مصرف کننده در شلف و قیمت مصرف کننده در سیستم پرداخت بود و عملا در یک پروسه کاملا غیر شفاف، شرایط موجود مانع از اطلاع دقیق مردم از قیمت واقعی یک کالا در سطح عرضه می شد.

تابش با اشاره برخی تخفیف های غیر واقعی و اغوا کننده در عرضه انواع کالا اشاره کرد: در پروسه موجود فاکتور مشخصی برای محاسبه قیمت واقعی کالا وجود ندارد و مصرف کننده از تخفیفات تولید کننده محروم و در عمل سود تخفیفات به جیب شبکه توزیع غیرشفاف واریز می شود.

رئیس سازمان حمایت اشاره کرد: درج قیمت تولید کننده بر روی کالا به واقعی شدن قیمت تولیدکنندگان و در جهت کاهش مالیات آنها و در حقیقت به حذف پروسه درج قیمت غیر واقعی روی کالا، حذف حاشیه سود غیر متعارف و به حذف تخفیفات اغوا کننده می انجامد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ۸۴ هزار قلم انواع کالا برای اجرای طرح خرید شفا شناسایی شده و سه مرحله از طرح درج قیمت تولید کننده عملیاتی شده و به زودی مرحله چهارم طرح نیز عملیاتی خواهد شد.

تابش افزود: تا حالا ۳۳۰۰ قلم کالا مشمول طرح درج قیمت تولیدکننده شده و درباب ۱۷۰۰ قلم کالا این طرح اجرائی شده است که در بررسی اولیه قیمت ۱۸۰۰ قلم شاهد کاهش ۳ تا ۶۵ درصدی قیمت کالا در سطح عرضه بوده ایم.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: اصلاح و ابلاغ ضرایب شرکت های پخش عملیاتی شده و درباب ضرایب بخش خرده فروشی نیز مقرر شده تا دو هفته آتی اتاق اصناف ایران با بررسی و آنالیز اولیه خود اعلام نظر نمایند تا این مورد نیز ابلاغ شود.

تابش با اشاره به اجرای قطعی این طرح در سطح کشور اظهار داشت: واحدهایی که تا حالا اقدام عملیاتی برای اجرای طرح انجام نداده؛ امروز را بعنوان فصل الخطاب قرار می دهیم و حتما مشمول برخورد قانونی خواهند شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: تمام تلاش ما معطوف بر این نکته است که در مراحل اجرائی این طرح با واحدهای تولیدی و اصناف برخورد انجام نشود و روش های اقناعی شرایط همکاری عزیزان را فرآهم نماید؛ با این وجود هر واحد تولیدی یا صنفی که بدون منطق در مقابل اجرای یک سیاست حاکمیتی قرار بگیرند حتما برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و امیدواریم وارد این فضا نشویم.
1400/11/17
13:50:25
5.0 / 5
378
تگهای خبر: بازار , تجارت , خصوصی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لیدی شال LadyShal