روند افزایش قیمت سیب زمینی تا 106 درصد

روند افزایش قیمت سیب زمینی تا 106 درصد

لیدی شال: در جریان افزایش قیمت سیب زمینی در مدت اخیر، گزارش های رسمی نشان میدهد که این کالا حتی در ماه گذشته نیز تا 106 درصد افزایش قیمت داشته است.به گزارش لیدی شال به نقل از ایسنا، افزایش قیمت سیب زمینی از مدتی پیش شروع شده و فعالان بازار، نگه داشتن این کالا در انبار، صادرات و سردی هوا را از دلیلهای افزایش قیمت آن اعلام نموده اند.

این در حالی است که بررسی روند قیمت سیب زمینی در تازه ترین گزارش مرکز آمار ایران در مورد قیمت کالاهای خوراکی نشان میدهد که این کالا نسبت به دی ماه سال قبل افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی داشته است.

طبق این گزارش قیمت هر کیلو سیب زمینی در دی ماه پارینه بطور متوسط حدود ۵۱۰۰ تومان بوده که ۹۷۰۰ تومان در آذرماه امسال رسیده و نرخ ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان در هر کیلو در دی ماه امسال ثبت شده است. هر کیلو سیب زمینی در دی ماه امسال تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان هم قیمت خورده است.

بر این اساس، سیب زمینی در مقایسه با آذرماه سال جاری ۹.۱ درصد و نسبت به دی ماه سال قبل ۱۰۶ درصد رشد داشته است.

تغییر قیمت سیب زمینی در یکسال اخیر نیز حاکی از آنست که در سال قبل متوسط هر کیلو، ۵۳۰۰ تومان و اسفندماه ۵۱۰۰ تومان بوده است و امسال در فروردین ۵۲۰۰، اردیبهشت ۵۴۰۰، خرداد ۶۲۰۰، تیرماه ۶۱۰۰، مرداد ۵۸۰۰، شهریور ۳۶۰۰، مهرماه ۶۹۰۰، آبان ۷۸۰۰، آذر ۹۷۰۰ و دی ماه ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت خورده است.

منبع:

1400/11/14
13:07:38
5.0 / 5
306
تگهای خبر: بازار , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لیدی شال LadyShal